Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 1. ? 30. aprillini 2006 on Kasepää vallas Metsaküla külas varastatud ühele firmale kuuluvad 15 malmist kaevurõnga raketist ja kaks malmist kaevukaant. Kahju suurus on 35 700 krooni. Politseile on varguse toime pannud isikud teada, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 18. maid lõhuti Jõgeval Suurel tänaval asuva kaupluse kontori aknaklaas. Kontorist varastati soojapuhur. Lahti murti ka kontori ja kaupluse vaheline uks ning poest viidi minema neli purki meesegusid, kaks purki mett ja metallraha. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

17. mail kella 21 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinna – Tartu – Luhamaa maantee 128. kilomeetril Puhu ristmikul, kus põrkasid kokku kolm autot ja vigastada sai seitse inimest. Sõiduauto Citroen ZX, mida juhtis Margus (1961), kaldus enne vasakpöörde sooritamist ootamatult vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Tartu poolt lähenenud sõiduautoga Volvo 460, mida juhtis Leonid (1978). Citroenile sõitis omakorda tagant otsa sõiduauto Volvo 440, mille roolis oli Mardo ( 1977). Liiklusõnnetuses said vigastada sõidukite juhid, Citroenis olnud kaasreisijad Kadri (1987), Külli (1962) ja Merle-Mall (1936) ning Volvos 460 olnud kaassõitja Marje (1972). Kannatanud toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus pärast esmaabi andmist lubati neli neist kodusele ravile. Liiklusõnnetuse täpsed asjaolud on selgitamisel.

21. mail kella 15.35 ajal teatati politseile, et Mustvee linnas Pihkva tänaval on vastu maja seina sõitnud sõiduauto BMW, mille juht on tõenäoliselt joobes. Politseipatrull  tegi kindlaks, et BMW roolis oli alkoholijoobes Janek (1978),  kelle juhitud sõiduauto oli pärast maja nurga vastu sõitmist  paiskunud vastu puuriita. Mehele koostati väärteomaterjal.

Muud juhtumid

18. mail kell 8.10 teatati politseile, et Palamuse vallas Luua külas lõhuti öö jooksul sõiduauto Audi 80 vasakpoolne tagumine kolmnurkne aknaklaas ja kriimustatud on auto vasakpoolne külg. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Nädala ülevaade 15. – 21. maini

Väljakutseid oli 84. Jaoskonda toimetati kainenema 24 inimest, avaliku korra rikkumisi registreeriti 12.

Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 73, joobes juhte ei tabatud.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus