Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 20. aprilli on Puurmani seafarmist varastatud siga. Tekitatud kahju suurus ja sündmuse asjaolud on selgitamisel, politsei alustas kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 20. aprilli tungiti akna kaudu sisse Pajusi vallas Pisisaare külas asuva raamatukogu ruumidesse, kust varastati kõvaketta seade. Kahju suurus on 12 000 krooni, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

20. aprillil kella 00.40 ajal teatas politseile AS Falck töötaja, et Põltsamaal Lossi tänaval asuva kaupluse aken on ära lõhutud ja sinna on sisse murtud. Politseipatrull pidas sündmuskohal kinni alkoholijoobes Harri (1957). Mehelt võeti ära 13 pakki sigarette Leek, kaks mängupüstolit ja üks mänguauto. Vargusega ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

22. aprillil kell 4.35 teatati politseile, et Põltsamaal Lossi tänaval asuva kaupluse aknaklaas on lõhutud. Esialgsetel andmetel varastati 6 pudelit õlut Säästu Kange 7,5%. Kahju täpne suurus on selgitamisel. Politseipatrull toimetas Falck patrulli poolt kinni peetud alkoholijoobes Janeki (1972) kainenema.

22. aprillil kell 13.30 teatati politseile, et Jõgeval Aia tänaval asuvas kaupluses pidas turvatöötaja kinni Inga (1970), kes üritas varastada pudelit Laua Viina, hinnaga 46,90 krooni. Kuna naine on korduvalt vargustega vahele jäänud, alustas politsei kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul detsember 2005 kuni 16. aprill on lõhutud Jõgeval Mustvee maanteel asuva maja keldri ukselukk. Varastatud on kaks meeste jalgratast kokku väärtusega 7000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

22. aprillil kell 19.15 teatati politseile, et Jõgeva vallas Kärde ja Tartu-Aravete tee ristil sõitis sõiduauto Ford Fiesta kraavi, autos oli kaks joobes meest. Kohale sõitnud politseipatrull koostas alkoholijoobes roolis olnud Kunnarile (1964) väärteoprotokolli.

22. aprillil kella 19.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Tallinna – Tartu – Luhamaa maantee 127. kilomeetril, kus kiirendusrajal tagurdavale sõiduautole VAZ sõitis tagant otsa Tartu suunas liikunud sõiduauto Audi A6 Avant. Liiklusõnnetuses keegi vigastada ei saanud, juhid said omavahel kokkuleppele.

22. aprillil kell 21.45 juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Puurmani – Ässa – Tõrve tee 4,3 kilomeetril. Sõiduauto Ford Sierra, mille juht Lauri (1987) ei valinud ohutut sõidukiirust, kaotas juhitavuse ja sõitis teelt välja kuusehekki. Noormees sai liiklusõnnetuses kehavigastusi ja ta toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi Traumapunkti.

Joobes juht

23.04 kella 10.55 ajal sai politsei teate tähelepanelikult kodanikult, et Põltsamaa vallas Lustivere küla poe juures on arvatavasti joobes seltskond, kellel on ka auto, millega sõidavad küla vahel. Politseipatrull pidas kirjeldatud masina tund aega hiljem kinni Neanurme – Umbusi tee 1. kilomeetril. Auto roolis oli alkoholijoobes ja juhiloata Vallo (1975), kes kõrvaldati juhtimiselt.

Joobes isik

23.aprillil kell 17.45 sai politsei teate, et Jõgeval Aia tänaval B. Alveri pargis pingi all magab joobes mees. Politseipatrull toimetas kainenema Anatoli (1959).

Leitud lõhkekeha

21. aprillil kell 8.15 teatati politseile, et Mustvees Tartu tänaval asuva maja juurest jõest leiti 70 mm mürsk. Asja saadeti uurima Luunja pommirühm.

Nädala ülevaade 17.- 23. aprillini

Kokku laekus politseile 173 teadet ja avaldust.
Väljakutseid oli 53, jaoskonda toimetati kokku 18 inimest, neist kainenema 15 inimest.
Avaliku korra rikkumisi registreeriti 11, Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 57.
Nädala jooksul kontrolliti 251 sõidukijuhti, kellest joobes oli neli. Neid, kellel oli kinnitamata turvavöö, tabati 10.
Nädala jooksul viidi läbi kolm politseioperatsiooni. Kokku kontrolliti politseioperatsioonide käigus 95 juhti ning avastati 14 rikkujat.
Politseioperatsioon ELEVANT ? avastati kaks ülekaalulist suurveokit.

TRAKSID PEALE ? avastati 10 juhti, kes ei kasutanud turvavarustust.
KÕIK PUHUVAD ? avastati kaks alkoholijoobes juhti.
Nädala jooksul registreeriti kaks liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

 

blog comments powered by Disqus