Politseikroonika

Liiklusõnnetus

21. veebruaril kella 7.55 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Võhmanõmme ? Põltsamaa tee 1. kilomeetril, kus sõiduauto Opel Vectra, mida juhtis Ülo (1948), sõitis otsa sõidutee valel poolel liikunud jalakäijale. Kannatada saanud Ain (1964) toimetati Tartu Maarjamõisa haiglasse, kust ta pärast esmaabi andmist kodusele ravile lubati. Politsei alustas juhtunuga seoses väärteomenetlust.

Joobes isikud

21. veebruaril kella 15.35 ajal teatati politseile Põltsamaa vallas Tallinna ? Tartu maanteel Pikknurme silla juures teel lamanud alkoholijoobes mehest. Politseipatrull toimetas Vambola (1938) koju.

21. veebruaril kella 17 ajal helistati politsei korrapidajale ja teatati, et Jõgeval Aia tänaval tuli ühte korterisse alkoholijoobes võõras mees, kes heitis põrandale magama. Politseipatrull toimetas Ilmari (1968) kainenema.

Muud juhtumid

21. veebruaril kella 23.15 ajal teatati politseile, et Jõgeval Pargi tänaval lõhuti ära ühe korteri aken. Lõhkumisega tekitatud kahju on 400 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks väärteomenetlust.

Joobes alaealised

11. veebruaril müüs Jõgeval Suurel tänaval asuva kaupluse müüja (1957) alaealisele noormehele (1991) Laua viina ja paki sigarette. Müüja suhtes alustati väärteomenetlust.

20. veebruaril müüs Jõgeval Tähe tänaval asuva kaupluse müüja (1961) alaealisele noorukile (1990) kolm purki dzinnijooki. Politsei alustas müüja suhtes väärteomenetlust.

Politsei tuletab meelde, et müüjal on kahtluse korral alati õigus ja kohustus kontrollida dokumenti nõudes ostja vanust. Et vähendada alkoholi ja tubakatoodete kättesaadavust alaealistele, kontrollib politsei ka edaspidi kauplustes alkoholi ja tubakaseaduse täitmist.

Politsei hoiatab pettuste eest

Lääne-Virumaal ja Jõgevamaal on esinenud juhtumeid, kus korterite uste taga käib noor naine, kes pakub müüa 1500-krooniseid massaa?iaparaate. Hind, mida ta küsib, on 10 korda poehinnast kallim. Tegu on lühemat kasvu tumedate juustega noorema naisega. Politsei palub olla inimestel tähelepanelik ja mitte sellistes tehingutes osaleda. Kui märkate kirjeldatud naist nimetatud kaupa müümas, palume helistada telefonil 776 8465 või politsei tasuta lühinumbril 110.

Ühtlasi paneb politsei inimestele südamele, et ajalehes ilmuvatele töö- ja müügikuulutustele reageerides tuleks kuulutuse avaldaja kohta koguda informatsiooni ja veenduda, et tegu ei ole pettusega. Seda eelkõige selliste kuulutuste puhul, kus küsitakse tehingu sooritamiseks raha. Mitte mingil juhul ei tohiks kanda raha üle võõra inimese poolt telefoni teel öeldud või kuulutuses ette antud kontonumbrile, kui pole veendutud tehingu reaalsuses. Politseile on teada juhtumid, kus lehekuulutuse kaudu müüakse põllutöömasinaid. Ostjad kannavad telefoni teel öeldud kontonumbrile ettemaksuks küsitud raha andmeid kontrollimata üle ja raha saanud ?müüja? kaob koos sellega.

Kõigil, kes analoogsete juhtumitega kokku puutuvad, palume viivitamatult helistada politsei lühinumbril 110, et oleks võimalik petturlusega tegelejale jälile jõuda.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus