Politseikroonika

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 11. veebruari kella kahe ajal sisenesid Puurmani vallas Tammiku külas asuvasse lauta kaks tundmatut joobes meest, kes tungisid kallale lauda töötajale (1985) ja peksid teda rusikate ja jalgadega, tekitades mehele peavigastusi. Politseile on kahtlusalused isikud teada ja juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Joobes isik

14. veebruaril kell 19.25 teatati politseile, et Saare vallas Voore külas on ühe maja trepikojas purjus mees. Politseipatrull toimetas alkoholijoobes mehe (1948) kainenema.

Muud juhtumid

12. veebruaril kella 19.30 ajal kangutati Põltsamaa vallas Lustivere külas sepikoja väravas ligi kahe meetri kõrgusel seisnud reklaamsilt aluse küljest lahti. Reklaamsildi lõhkumisega on tekitatud kahju 5200 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks väärteomenetlust.

Politseioperatsioon

14. veebruaril kell 21.30 ? 23 korraldas Jõgeva politsei Palamuse vallas operatsiooni, mille eesmärgiks oli alkoholijoobes alaealiste väljaselgitamine ja avaliku korra tagamine. Kohalikult noortepeolt tabati kokku seitse rikkujat. Neist neli alaealist olid alkoholijoobes, üks alaealine suitsetas ja kahelt noorelt leiti tubakatooteid. Rikkujate suhtes alustati väärteomenetlust.

Teade

Alates 21. veebruarist hakkab Põltsamaa konstaablijaoskonna ruumides teisipäeviti kella 10-12 piirkonna elanikke teenindama Jõgeva politseijaoskonnas töötav preventsioonitalituse konstaabel Andrus Salu, kelle ülesandeks on tegelda piirkonna alaealiste õiguserikkumistega ja nende ennetamisega.

Plaanis on viia koolides läbi loenguid ja üritusi liikluskasvatuse, uimastiennetuse, kooli- ja perevägivalla jm. teemadel. Oma ideede ja muredega on oodatud vastuvõtule kõik lapsevanemad, õpetajad ja piirkonna elanikud, kes soovivad leida lahendusi alaealiste probleemidele. Konstaabel Salu telefoninumber on 53 30 71 08.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus