Politseikroonika

Vargused

25. jaanuaril kell 12.45 teatati politseile, et öö jooksul on sisse murtud Jõgeval Suurel tänaval asuvasse poodi. Müügisaalist on varastatud toiduaineid, kahju suurus on selgitamisel.

Ööl vastu 29. jaanuari on Pajusi vallas Aidu külas Aidu alajaamast ära varastatud üheksa postivahet madalpingeliini. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

29. jaanuaril kell 23.15 teatati politseile, et Jõgeval Piiri tänaval on lõhutud seal asuva kaupluse ukseklaas ja poodi on sisse murtud. Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetus

26. jaanuaril kella 8.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Painkülas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 43. kilomeetril. Roman (1984) ei tulnud toime kaubiku Volkswagen Transporter juhtimisega, kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva veoautoga Volvo. Liiklusõnnetuse tagajärjel sai Roman kergelt vigastada, talle anti kohapeal esmaabi ja lubati kodusele ravile.

Kehaline väärkohtlemine

26. jaanuaril kella 20.30 paiku Jõgeval Puiestee tänaval ühes korteris lõi Peep (1971) oma korteriperenaisele (1974) kolmel korral labakäega näkku. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Muud juhtumid

26. jaanuaril kell 16.10 teatati politseile, et Jõgeva vallas Siimustist Jõgevale sõitvas liinibussis on noored, kes võivad olla alkoholi tarvitanud. Politsei toimetas jaoskonda kontrollimiseks neli alaealist noormeest (1989), neil kõigil esinesid alkoholi tarvitamise tunnused. Politsei koostas noorukitele väärteoprotokollid.

27. jaanuaril kell 4.15 hommikul teatati politseile, et Tabivere vallas Maarja külas lõhkus alkoholijoobes Rait (1986) maha korteri ukse ja tungis tuttava korterisse. Korteris viibinud inimesed läksid teise tuppa peitu, mille peale lõi mees maha ka selle ukse. Saades teada, et kohale on kutsutud politsei, noormees lahkus ja lõhkus välja minnes sama maja ees sõiduautol Opel Vectra esitule. Uste lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 1000 krooni ja auto esitule lõhkumisega tekitati kahju 1500 krooni.

Ööl vastu 29.01.2006 lõhkus Indrek (1956) Põltsamaal Tartu maanteel ära ühe korteri aknaklaasi. Kahju suurus on selgitamisel. Politsei pidas alkoholijoobes mehe kinni, toimetas ta kainenema ning talle koostati väärteoprotokoll.

Politsei palub abi

Ajavahemikul 28. jaanuari kella 19.30st kuni 29. jaanuari kella 3.30ni on Jõgeval Pae tänav 7 maja eest varastatud bee?i värvi sõiduauto Mercedes Benz 200 D registreerimisnumbriga 360 AUC (väljalaskeaasta 1989). Sõiduki katusel oli taksoplafoon ja sõiduki külgedel “Sõbra Takso” kleebised, samuti oli sõiduk lukustatud ning varustatud signalisatsiooniga. Sõidukis oli kolm kotti hokivarustusega.

Kõigil, kes juhtuvad mainitud autot nägema või teavad selle asukohta, palutakse helistada politsei tasuta lühinumbril 110 või telefonil 776 8442.

23.? 29. jaanuari ülevaade

Kokku laekus politseile 107 teadet ja avaldust.
Väljakutseid oli 55, jaoskonda toimetati 43 inimest. Kainenema viidi 23 inimest neist alaealisi 12.
Avaliku korra rikkumisi registreeriti 23, Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 26.
Nädala jooksul kontrolliti 538 sõidukijuhti, kellest joobes juhte oli 4 ja juhtimisõiguseta juhte 3.
Registreeriti 3 liiklusõnnetust, kus sai tervisekahjustusi 1 inimene.

Nädala jooksul viidi läbi kaks politseioperatsiooni:

?KÕIK PUHUVAD” – kontrolliti 84 sõidukijuhti. Avastati üks LE rikkuja.
?TRAKSID PEALE” – kontrolliti 24 sõidukit, avastati üks turvavarustuse kasutamise nõuete rikkuja.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus