Politseikroonika

Tabati joobes juht

12. jaanuaril kell 2.05 teatati politseile, et Kantkülast hakkas Jõgeva suunas sõitma tumepunane Ford Escort, mille juht on joobes. Politsei pidas auto kinni vahetult enne Jõgeva linna piiri. Roolis istus Ivo (1984), kes oli alkoholijoobes ja lubadeta. Mees kõrvaldati roolist.

Vargused

12. jaanuaril teatati politseile, et ööl vastu 10. jaanuari murti sisse Kasepää vallas Raja külas Kalda tänaval ühte suvemajja, kust varastati erinevaid majapidamistarbeid ja riideesemeid. Tekitatud kahju suurus on 1800 krooni, juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Ööl vastu 12. jaanuari varastati Põltsamaa vallas Kuningamäe külas ühe ettevõtte tööriistaruumist tööriistakohver Vata. Hommikul avastas omanik, et lisaks kohvrile on kadunud ettevõttele kuuluv auto, mida ta märkas Adavere alevikus. Politsei toimetas auto roolis olnud noormehe (1982) ja kõrval istunud firma töötaja Andruse (1977) asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Autost leiti ka kadunud tööriistakohver. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

15. jaanuaril kell 13.25 peeti Põltsamaal kaupluses A ja O kinni pisivaras. Dmitri (1967) varastas paki ?ilette hinnaga 9 krooni ja 40 senti. Politsei koostas mehele väärteoprotokolli.

Liiklusõnnetus

12. jaanuaril kell 17.20 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Tartu?Luhamaa tee 123. kilomeetril Eistvere bussipeatuse juures juhtus liiklusõnnetus. Teed ületanud mees (1927) astus ootamatult ette sõiduautole Toyota Corolla, mida juhtis Janek (1974). Jalakäija sai vigastada ja ta toimeti Tartu Ülikooli Kliinikumi traumapunkti.

Kehaline väärkohtlemine

12. jaanuaril kell 13 teatati politseile, et Põltsamaal Veski tänaval lõi üks noormees (1990) teisele sama vanale poisile pähe ja näkku. Kannatanu toimetati esmaabi andmiseks ja vigastuste tuvastamiseks kiirabisse. Rüseluse käigus lõhuti ära ka kannatanu sulejope väärtusega 600 krooni. Politsei alustas lööja suhtes kriminaalmenetlust kehalise väärkohtlemise tunnustel.

Röövimine

11. jaanuari õhtupoolikul teatati politseile, et Jõgeva vallas Siimustis tungis ühes korteris ühise joomingu käigus Kalev (1977) kallale oma kolmele kaaslasele, tekitades neile kehavigastusi. Ühelt kannatanult varastas mees mobiiltelefoni, dokumendid ja rahakoti. Politsei pidas mehe kinni ja alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Muud juhtumid

12. jaanuaril kella 11 ajal leiti Adavere postipunktist põrandalt vale 100-kroonine, mis anti üle politseile. Kontrollimise käigus selgus, et rahatähed valmistas 12-aastane koolipoiss, kelle käest võeti ära veel kolm 100-kroonist kupüüri. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

13. jaanuaril ajal teatati politseile, et ajavahemikus 9.? 13. jaanuarini on Saare vallas Voore külas sisse murtud garaa?i ning seal seisnud sõiduautoga Opel Kadett omavoliliselt sõitmas käidud. Sõidukil on lõhutud süütelukk, puruks on sõidetud juhipoolne esimene poritiib ning ära on varastatud makk-raadio. Kahju suurus ja juhtunu asjaolud on selgitamisel.

14. jaanuaril kella 11.30 ajal leiti Palamuse vallas Pikkjärve külas naise peahaavaga surnukeha (1932). Esialgsetel andmetel on tegemist õnnetusjuhtumiga. Surma täpsed põhjused selgitab ekspertiis.

14. jaanuaril kell 23.30 teatati politseile, et Saare vallas Saare külas põleb puidutöökoda. Esialgse hinnangu kohaselt sai tulekahju alguse korstnast. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

16. jaanuaril kell 7.45 avastati, et öö jooksul on Tabivere alevikus Pärna tänaval kaduma läinud sõiduauto Audi 100. Politsei leidis avariitunnustega sõiduki samast vallast Voldi külast. Tekitatud kahju suurus on 15 000 krooni. Politsei tegi kindlaks, et autoga sõitsid kaks 14-aastast kohalikku noormeest, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

9.?15. jaanuari ülevaade

Kokku laekus politseile 117 teadet ja avaldust.
Väljakutseid oli 53;
Jaoskonda toimetati 24 inimest. Kainenema viidi 16 inimest, neist kuus olid alaealised.
Avaliku korra rikkumisi registreeriti 16;
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 20.
Registreeriti üks liiklusõnnetus, milles sai viga üks inimene.
Nädala jooksul kontrolliti 563 sõidukijuhti, kellest joobes juhte oli neli ja juhtimisõiguseta juhte üks.

Klaire Ründva
pressiesindaja
Lõuna Politseiprefektuur
Jõgeva Politseijaoskond

blog comments powered by Disqus