Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 14. Kuni 19. novembrini on  Palamuse vallas Kassivere külas  sisse murtud talu hoonetesse ja varastatud  puutõstmishaarats, 15 liitrit diislikütust ja viis liitrit bensiini. Vargusega tekitati esialgsel hinnangul kahju 1000 krooni.

25. novembril kella 1 paiku murti Põltsamaa linnas sisse kauplusse. Esialgse vaatluse järgi on poest varastatud 4 pakki õlut ja liitrine viin. Täpne kahju suurus selgub inventuuri käigus.

Ajavahemikul 17.- 27. novembrini on Jõgeva vallas Vägeva alevikus sisse murtud hoonesse, kust on varastatud muruniiduk, 100 m elektrikaablit, elektriharukarpe, pistikupesasid ja veekraan. Omanik hindab esialgseks kahju suuruseks ligi 4000 krooni.

25. novembri öösel on sisse murtud Kasepää vallas Raja külas Kalda tänaval asuvasse majja ning varastatud sealt voodipesu, riideesemeid, videokassette jm. Kahju suurus on selgitamisel. 26. novembril  avastati, et samal tänaval on sisse murtud ka teise majja, kust esialgsetel andmetel midagi varastatud ei ole.

26. novembril kella 2 ja 3 vahel on Jõgeval Pargi tänava baarist  varastatud käekott dokumentide ja muude isiklike asjadega koguväärtusega 1390 krooni.

27. novembril kella 14.30 ajal avastati, et umbes ööpäeva jooksul on Jõgeva vallas Siimusti alevikus Keraamika tänaval sisse murtud korterisse ja varastatud makk-raadio Panasonic ning viis pakki sigarette.  Omanik hindab kahju suuruseks üle 2000 krooni.

Liiklus

26. novembril kell 10.05 põrkasid Põltsamaa vallas Tõrenurme külas Tallinna-Tartu maantee 141. kilomeetril kokku sõiduauto VAZ 21213 ja Peugeot 206. Sündmuskohal suri kokkupõrke tagajärjel saadud vigastustesse Peugeot? roolis olnud Jüri (1940). Vigastada said VAZi juht Enn (1934) ja Peugeot?s olnud kaassõitja Veera (1944), mõlemad toimetati vigastustega Tartu haiglasse. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

26. novembril kell 16.50 teatati politseile, et Tabiveres Juko kaupluse parklas on tundmatu sõiduk mõlkinud Opel Senatorit ning seejärel sündmuskohalt lahkunud. Kõigil, kes juhtusid avariid pealt nägema või teavad midagi liiklusõnnetuse põhjustajast, palutakse ühendust võtta liikluspolitseiga telefonil 77 68 433.

Politsei paneb südamele

Möödunud nädalavahetuse jooksul juhtus Jõgevamaal lisaks kirjeldatud avariidele kehvade liiklusolude ja libeda tee tõttu viis liiklusõnnetust. Nendes avariides inimesed õnneks viga ei saanud, kuid politsei paneb kõigile liiklejatele südamele valida sõidukiirus vastavalt tee- ja ilmastikuoludele. Sõites tuleb hoida ka piisavat pikivahet ning kindlasti peavad autol olema all talverehvid.

KADRI PALTA,
Lõuna Politseiprefektuuri
avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus