Politseikroonika

Laps kutsus appi
Reede öösel kella poole ühe paiku helistas politseisse 14-aastane laps ja palus politseid appi, sest isa (1959) ja ema (1961) kaklevad ja lõhuvad nõusid. Politseipatrull jõudis Jõgeva lähistel asuvasse sündmuskohta kähku. Politseinikud nägid korteris viinastanud, aga end rahulikult üleval pidavat meest ja väga ärritatud ning sõimlevat, alkoholi pruukinud naist. Kodurahu taastamiseks tuli mees koos politseiga kodunt ära Jõgevale ja läks ühe sugulase juurde ööbima.

Adaveres varastati tööriistad
Möödunud neljapäeva hommikul ilmnes Adaveres, et ühte ehitusjärgus majja on sisse murtud. Varastatud oli elektritrell, pikendusjuhe, elektriline lööktrell ja nurklihvija Metabo.

Autot ei ärandatud
5. veebruari õhtul tuli Adaverest teade, et seal sõidab ringi ?iguli, mille juhil pole helistaja andmetel juhiluba. Patrull kohe mainitud autot asulas ei leidnud. Tund hiljem helistas Tartust mees (1980), kes andis politseikorrapidajale teada, et tema venna auto on Adaverest ärandatud, aga vend ise viibivat just tema juures Tartus. Jutt oli samast ?igulist, millest politseile oli teatatud. Patrull leidis lukustamata ustega ?iguli lihatööstuse tagant lumevallist. Mõne aja möödudes tuli auto juurde selle omanik ja tunnistas, et auto pole ärandatud, ta ise sõitis sellega lumme. Mees oli ka alkoholi pruukinud.

Koolipoiss ostis sigarette
5. veebruari pärastlõunal märkas erariides politseinik Jõgeva linnas, et kaks koolipoissi klapivad millekski raha kokku. Selgus, et poistel oli plaan suitsu osta. Üks neist suunduski rahaga müügipunkti ning tuli sealt paki sigarettidega tagasi. 13-kroonise suitsupaki ostja oli1987. aastal sündinud koolipoiss Painkülast.

Kahtlane kõhuvalu
Reede hommikul kurtis üks Palamuse valla noorik politsei korrapidajale, et tema mees soetas endale plastpudeli salaviina, jõi seda nüüd vaevavat teda kõhuvalud. Kohale sõitnud politseiametnikule mees ise mingit seletust anda ei soovinud ning selgitas, et tema kõhuhäda põhjuseks on ilmselt gripp. Majapidamises oli alles ka poolik pudel kahtlast päritolu märjukesega.

Võeti ära puskariaparaat
Väärteomenetluse läbiotsimise käigus leidis politsei Võisikul ühest korterist puskariaparaadi. Korteriomanikust mees (1960) tunnistas, et ta valmistas endale selle aparaadi möödunud aasta 20. Detsembril. Selle hoidmisega ta kodus nüüd vahele jäigi.

Kolm päeva järjest väljamagamisel
Pühapäeva õhtu eel kell 17.18 helistati Jõgevalt Keskuse kauplusest ja teatati, et nende koridoris magab purjus mees. Purjutajaks osutus Jevgeni (1956), Saare valla mees, kellega politsei puutus nüüd kokku juba kolmandat päeva järjest. Ta tuli ka seekord politseisse kaineks magama tuua. Muidugi olid mehel trahvid maksmata ja viimase korrarikkumise eest otsustati mees saata kohtuniku ette.

Kiirabi teatas verisest mehest
Laupäeva õhtul teatas Mustvee kiirabi, et nad on Palal ühes korteris, mille omanik, 1954. aastal sündinud mees, lebab verisena köögipõrandal. Kannatanu kaaslased seletasid, et nad pruukisid alkoholi ja korteriomanik kukkus vastu külmikut ning sai viga. Kiirabi toimetas mehe Maarjamõisa haiglasse. Ka arstile kinnitas kannatanu, et kukkus.

Lõhkus autoga mesipuid
Laupäeva õhtul kella 22.40 paiku helistati Luualt ja kurdeti, et asulas ?rallib« ringi pruun sõiduauto. Auto oli ühe maja juures lõhkunud mitu mesipuud, sõitnud maha marjapõõsaid ja puid. Politseipatrull pidas kinni Tallinnast pärit noormehe (1981), keda selles pahateos süüdistataksegi. Alkomeeter näitas mehel 1,3-promillist joovet.

blog comments powered by Disqus