Politseikroonika

Vargused

30. septembril kell 7 avastati, et lukustamata ukse kaudu on sees käidud Kasepää vallas Raja külas Liiva tänaval asuvas majas, kust on varastatud kaks pühak Nikola kujutisega ikooni, alumiiniumist valatud reljeefne seinaplaat, mis kujutab naisterahvast, ja hobusekujuline kell. Kahju suurus on kokku üle 10 000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

30. septembril teatati politseile, et mõne päeva jooksul on Jõgeval Suurel tänaval ühe ettevõtte territooriumilt varastatud umbes 400 kg vanametalli väärtusega 2000 krooni. Kaduma läinud metalli leiti metallikokkuostupunktist. Politsei alustas juhtunu selgitamiseks kriminaalmenetlust.

2. oktoobril kella 12.30 ajal avastati, et paari päeva jooksul on Jõgeval Kivi tänaval sisse murtud korterisse. Vargad viisid minema arvuti, mängukonsooli, muusikakeskuse Philips, DVD- mängija Samsung, CD-plaate, riideesemeid ja muud. Kogukahju on üle 35 000 krooni.

29. septembril kella 6.20 ajal sisenes tundmatu kurjategija Tormas Kesk tänaval lukustamata välisuksega korterisse. Korteris olnud koer hakkas haukuma ning sissetungija põgenes, kuid jõudis kaasa haarata käekoti dokumentide ja võtmetega.

29. septembril teatati politseile, et Saare vallas Voore külas on ühest majapidamisest varastatud jalgratas ja tsinktorusid.

28. septembril kell 15.15 avastati, et Palamuse vallas Luua külas on puukooli territooriumilt varastatud kümmekond taime.

Muud juhtumid

Ajavahemikul 25. septembrist 1. oktoobrini on sisse murtud Palamuse vallas Änkkülas asuvasse remonditavasse majja, kus on lõhutud sisustust. Esialgsetel andmetel midagi varastatud ei ole, lõhkumisega tekitatud kahjusumma on 3500 krooni.

Tänu tähelepanelikele inimestele tabati joobes juhid

1. oktoobril kell 19.10 tuli politseile teade, et Põltsamaa vallast Adaverest hakkas sõitma auto, mille juht on purjus. Teataja sõnul olid autos ka naine ja laps. Politseinikud pidasid kirjeldatud sõiduki kinni Tallinna-Tartu maantee 119. kilomeetril. Kontrollimisel selgus, et autot juhtis alkoholijoobes Jaanus (1967). Joobes juht kõrvaldati roolist ja tema suhtes alustatakse väärteomenetlust.

2. oktoobril kell 21.05 teatati politseile, et Jõgeva linna piiril sõidab Tartu suunas sinist värvi sedaan, mille juht on arvatavasti joobes. Politseinikud leidsid kirjeldatud sõiduki Jõgeva vallast Masti tankla tagant, kus see oli vastu puud sõitnud. Sõiduauto roolis oli alkoholijoobes Rainer (1986), kes sai avariis kergelt viga. Sõiduk teisaldati tasulisse parklasse.

2. oktoobril kell 18.15 teatas helistaja, et Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu maanteel liigub Tartu poole hõbedane sõiduauto Honda Accord, mille juht võib olla alkoholijoobes. Politseinikud pidasid kirjeldatud auto kinni Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu maantee 128. kilomeetril, autot juhtinud mees (1976) oli alkoholijoobes. Sõiduk toimetati tasulisse parklasse.

2. oktoobril kell 16.30 teatati politseile, et Jõgeva Ühisgümnaasiumi parklas on valge Volvo, milles on alkoholijoobes seltskond. Politseinikud tegid kindlaks, et auto roolis oli alkoholijoobes Andres (1948).

Liiklusõnnetused

29. septembril kella 7.20 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Tartu maantee 149. kilomeetril Puurmani vallas enne Pedja jõe silda, kus Opel Omega Caravan sõitis laugest vasakkurvist teelt välja paremale vastu puud. Üksi sõidukis olnud autojuht Tarmo (1964) suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Avarii täpsed põhjused on selgitamisel.

29. septembril kella 14.50 ajal sõitis Toyota Camry Puurmani vallas Tallinna-Tartu maantee 153. kilomeetril kurvis vastu teepiiret. Kokkupõrke tagajärjel sai auto ning mõned teepiirdepostid ja -plaadid viga. Inimesed õnneks vigastada ei saanud.

3. oktoobril kella 6.15 ajal sõitis Citroen Berlingo Torma vallas Jõgeva – Mustvee maanteel otsa metsseale. Loom suri sündmuskohal, auto poritiib sai mõlkida.

Joobes jalgrattur

29.09.2005 kella 17.10 ajal helistas politseisse tähelepanelik inimene, kes teatas, et Jõgeva vallas Kuristalt Jõgeva suunas mööda Tartu-Jõgeva-Aravete maanteed sõidab purjus jalgrattur. Politseipatrull pidas endale ja teistele ohtliku liikleja kinni ja toimetas rattaga sõitnud Jaagu (1955) kainenema.

Liina Pissarev,
pressiesindaja,
Lõuna PP avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus