Politseikroonika

Vargused

17. septembril kell 13.45 teatati, et Mustvees Tartu tänaval asuvast majatarvete kauplusest varastas üks noor mees teibi ja jooksis poest minema. Politseinikele edastati tema tundemärgid ja üks politseinik märkas kirjeldustele vastavat meest tänaval kõndimas. Peale väikest võidujooksu õnnestus põgeneja Tartu maantee pargis kinni pidada. Selgus, et Dmitri (1982) oli sama tänava teisest poest varastanud ka fritüüri. Korduva varguse tõttu alustati kriminaalmenetlust.

15. septembril kell 15.20 tabati Jõgeva kaubahallis Tõnu (1949), kes pani taskusse konservi hinnaga 25.90. Mehele koostati protokoll.

13. septembril avastati, et Põltsamaal asuvast laost on varastatud ligi 13 tm kuuse saematerjali. Kahju on tekitatud 33 797 krooni.

Tänu teatajatele tabati joobes juhid

17. septembril kell 17.30 teatas valvas inimene, et Põltsamaal Jõgeva maanteel sõitis Volvo 460 ühte aeda sisse ja autost väljunud isikud olid joobes. Patrull tuvastas, et autot juhtinud Jüri (1956) oli alkoholijoobes. Mehele koostati protokoll.

16. septembril kell 16.35 teatas tähelepanelik kodanik, et Põltsamaal Ringtee tänaval lähevad purjus noorukid autoga sõitma. Patrull peatas sõiduki VAZ 2101 samal tänaval, juht Kalev (1987) oli alkoholijoobes. Koostati protokoll.

Muud juhtumid

18. septembri päeval teatati, et Palamuse vallas Kudinal asuvast lambaaiast leiti 20 vigaseks puretud lammast ja 8 surnud lammast. Asjaolud on selgitamisel.

15. septembril kell 20.50 sai Jõgeva politsei teate, et Pajusi vallas Tapiku külast on kadunud 83-aastane naine, kes võis minna metsa seenele või marjale. Kohe pärast teate saamist vaatasid politseinikud koos jäljekoeraga naise elukoha lähedal metsas ringi, kuid pimeduse ja vihma tõttu tuli kell 1.30 otsingud lõpetada. Järgmisel hommikul alustas politsei otsinguoperatsiooni, kus osales 11 politseinikku, jäljekoer, kaks vallatöötajat ja kolm vanuri sugulast. Kammiti läbi Tapiku küla ümbruses olev mets ja raba. Kella 17.30 paiku leiti naine kodust umbes 4 km kauguselt metsast ja toimetati Tartusse Maarjamõisa haiglasse.

Metsa seenele või marjule minevad inimesed peaksid kindlasti selga panema soojad ja veekindlad riided ning kaasa võtma mobiiltelefoni, tikud ja kompassi. Võimalusel peaks eksinu lagendikule välja jõudes sinna jääma, sest siis on otsijatel teda lihtsam märgata. Otsijatele õige liikumissuuna näitamiseks ja ka enda jaoks tee märgistamiseks on oluline endast märke maha jätta, näiteks kasutada selleks kaasavõetud paberirulli. Metsamineku plaanist tuleks informeerida oma lähedasi ning teatada neile, millal ja mis piirkonda minnakse.

LIINA PISSAREV,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus