Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 30. augustit on Pajusi vallas Kalana külas sisse murtud garaa?i ja kahte kuuri. Garaa?ist on varastatud kaks autoratast, 30 meetrit elektrikaablit ja muud kraami. Kuuridest on ära viidud kaks alumiiniumanumat (20- ja 40-liitrine) ning roostevaba neljakandiline 100-liitrine nõu.

Ööl vastu 30. augustit murti Põltsamaa vallas Kamari külas sisse poodi ning varastati mitmesuguseid kaupu. Kahju suurus on selgitamisel, juhtunu asjaolusid uuritakse.

31. augustil kella 11.45 ajal teatati politseile, et Kasepää vallas Tiheda külas Sõpruse tänaval on kaevust varastatud veepump väärtusega 400 krooni.

1. septembril kella 18.50 ajal avastati, et Põltsamaa vallas Sulustvere külas on sisse murtud elamusse. Hoonest on varastatud toiduaineid, vanaaegne seinakell, vanaaegne äratuskell, lauahõbedat ning muid esemeid. Kokku on kahjusumma ligi 17 000 krooni.

1. septembril kella 7.15 ajal teatati politseile, öö jooksul on Tormas Lasteaia tänava maja trepikojast varastatud üks lukustatud ja teine lukustamata jalgratas – Sarda Sierra ja Sierra. Kahju on kokku 5500 krooni.

1. septembril öösel on Pajusi vallas Arisvere külas varastatud elektriliinijuhet. Täpne kogus ja kahjusumma on selgitamisel.

1. septembri öösel on Põltsamaa vallast Esku külast varastatud 1994. aasta Kia Sportage d?iip. Auto registreerimisnumber on 33KIA ning masin on tumerohelist värvi.

Esku külas on sisse murtud ka kahte kaarhalli. Ühest kaarhallist on kaasa viidud mopeed ATM väärtusega ligi 12 000 krooni. Kõigil, kes teavad midagi sõidukite asukohast või juhtunust, palutakse helistada tasuta telefonil 110.

Liiklusõnnetus

1. septembril kella 8.10 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Tabivere- Maarja tee 4. kilomeetril. Audi 80, mida juhtis Dmitri (s. 1983), sõitis esialgsetel andmetel halbade teeolude tõttu teelt välja ja keeras üle katuse. Avariis sai vigastada kaassõitja Siret (s. 1986), kes toimetati Tartu Maarjamõisa Kliinikumi.

Tabati joobes juhid

30. augustil kella 18.55 paiku helistas politseisse tähelepanelik inimene, kelle sõnul liikus Jõgeval Tähe tänaval Ford Sierra, milles olev seltskond on joobes. Politseipatrull pidas kirjeldatud sõiduki kinni, selle roolis oli alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta noormees (1989). Patrull selgitas välja, et auto purjus omanik (1983), kes samuti sõidukis istus, oli auto juhtimise joobes alaealisele üle andnud. Nii autoomanikule kui roolis olnud noormehele koostati väärteoprotokoll.

30. augustil kell 16.15 teatati politseile, et Neanurmest Tallinna poole liigub Nissan Sunny, mis sõidab ühest teeäärest teise. Politsei selgitas, et Nissani roolis oli Pjotr (1956), kellel mõõdeti alkoholijoove.

2. septembril kella 23.05 ajal teatati politseile, et Põltsamaa vallas Võisiku külas kihutavad noorukid autodega ringi ning lärmavad. Patrull pidas kinni sõiduauto Mercedes Benz, mille roolis oli alkoholijoobes Marko (1984). Noormehe suhtes alustati väärteomenetlust.

Muud sündmused

31. augustil kella 23.20 ajal teatati politseile, et Jõgeva vallas Siimustis on sisse murtud töökotta. Esialgsetel andmetel midagi varastada ei ole jõutud. Kahju on selgitamisel.

2. septembril kell 15 teatati politseile, et Tallinna-Tartu bussis on ebakaine reisija. Politseipatrull võttis Põltsamaa vallas Võhmanõmmes bussi pealt maha ja toimetas kainenema Reinu (1960).

3. septembril kell 16.45 helistas politseisse inimene, kelle sõnul tülitasid Pärnu-Jõhvi bussis kaks joobes isikut kaasreisijaid. Politseipatrull võttis Põltsamaal bussist maha Svetlana (1965) ja Juri (1961), kes toimetati kainenema.

3. septembril kell 11.25 teatati, et öö jooksul on Jõgeval Lepiku tänaval puruks visatud ühe maja aken.

4. septembril kell 13.30 tellisid kaks vene keelt rääkinud meest Mustvee tanklas süüa, jooke ja sigarette ning lahkusid seejärel kauba eest maksmata. Politseinikud leidsid auto, millega mehed minema sõitsid, Rajakülast. Samas peeti kinni alkoholijoobes Deniss (1982), kes toimetati kainenema. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

LIINA PISSAREV,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus