Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 26. augustit on Pajusi vallas Kalana külas sisenetud talu kõrvalhoonesse ja varastatud rohelist värvi metallist kanister 20 liitri bensiiniga ning kaks valget plastikkanistrit 30 liitri diisliküttega. Talu juurde pargitud teraviljakombaini lukustamata tööriistakastist varastati mitmesuguseid lehtvõtmeid. Kahju suurus on 915 krooni.

Ööl vastu 26. augustit on sisse murtud Jõgeva vallas Endla külas asuva talu sauna, kust on varastatud mootorsaag Stihl, akutrell Bosch, nurklihvija Bosch, elektriline kettsaag Husqvarna ja saag Elektrohaedem. Vargusega tekitatud kahju on 9100 krooni.

Tänu helistajatele tabati joobes juhid

28. augustil kell 23.30 teatas valvas helistaja, et Põltsamaa vallas Lustivere külas sõidab ringi Opel, mille juht võib olla joobes. Politsei tabas autoroolist joobes noormehe (1986). Alustati väärteomenetlust.

27. augustil kella 18.15 ajal teatas tähelepanelik isik, et Torma vallas Sadala alevikus alustas liikumist Tähkvere poole VAZ-tüüpi sõiduauto, millel puuduvad registreerimisnumbrid ning mille juht on joobes. Patrull pidas sõiduki kinni Torma-Lilastvere teel ning tuvastas, et rooli keeranud mees (1945) oli joobes ning tal puudus juhiluba. Sõiduk toimetati tasulisse parklasse ning alustati väärteomenetlust.

Liiklusõnnetused

25. augustil kella 9.10 ajal kaotas sõiduauto Fiat Palamuse vallas Visusti külas Visusti-Pikkjärve teel juhitavuse ja sõitis kraavi.

27. augustil kella 14 ajal sooritas Mazda 626 Tartu-Jõgeva-Aravete maanteel Painkülas Puurmani ristmikul vasakpööret ja sõitis ette vastassuunast lähenenud sõiduautole BMW.

26. augustil kella 19.40 ajal sõitis Nissan Kallaste-Mustvee maanteel Pala valla sildi juures teelt välja ja rullus üle katuse.

28. augustil kella 10.15 paiku sõitis Audi 80 Tartu-Aravete maanteel Mustvee ristmikul tagant otsa sõiduautole Toyota.

Inimesed nendes avariides viga ei saanud.

Muud sündmused

25. augustil kell 19 kutsuti politsei Jõgevale Mustvee maanteel asuvasse majja, kus üks naaber vehkis jahipüssiga ja ähvardas teisi. Naabrite vahel toimus ka väike rüselus. Politseipatrull selgitas, et relv, millega vehiti, oli kasutamiskõlbmatu üheraudne jahipüss, mis võeti politseisse hoiule. Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

25. augustil kell 14.35 kutsuti politsei Jõgevale Pargi tänavale, kus ühel jalgrattal oli kumm katki torgatud ja teisel kett maha võetud. Politsei tabas lähikonnast samal tänaval elava nooruki (1991), keda antud teos kahtlustatakse. Noormees toimetati jaoskonda, kus ta oma tegu tunnistas. Juhtunu uurimiseks alustati väärteomenetlust.

28. augustil kell 13.43 teatas valvas kodanik, et Põltsamaa linna bussijaamas viibib mees, kes võib olla pärit Võisiku hooldekodust. Mees toimetati hooldekodusse tagasi.

28. augustil kella 2 ajal väljus Jõgeva linnas Aia tänaval taksoga Tartust Jõgevale sõitnud noormees autost ja läks enda sõnul sõidu eest tasumiseks kodunt raha tooma. Sõitja tagasi ei tulnud ja taksojuhil jäi saamata 400 krooni. Asjaolud on selgitamisel.

LIINA PISSAREV,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus