Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 19.- 22. augustini on Jõgeva alevikus vesiveskist varastatud umbes kolm tonni vanametalli väärtusega 5000 krooni. Politsei on varguse toime pannud isikud kindlaks teinud.

23. augustil kella 13.30 paiku teatati politseile, et Jõgeva vallas Ellakvere külas on sisse murtud taluhoonesse ja varastatud mobiiltelefonid Sony Ericsson ja Nokia 3210, meeste suvekingad, pildiraam, käekell ja liiter toiduõli. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni alkoholijoobes Aleksandri (1969) ja Nikolai (1954), kes toimetati arestimajja. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

23. augustil 22.10 pidas turvatöötaja Jõgeval Aia tänaval Pae poes kinni pisivarga. Alkoholijoobes Sergei (1953) oli varastanud kaheliitrise pudeli õlut. Mees toimetati kainenema.

Muud juhtumid

23. augustil kella 4.05 ajal helistas politseisse sakslane, kelle sõnul tülitasid teda Mustvees Peipsi järve äärses parklas noorukid. Politseipatrull selgitas, et kannatanu parklas seisnud autosuvila juurde olid tulnud noored, kes tagusid vastu masina külge. Hiljem avastas sõidukiomanik, et läbi oli torgatud ka autosuvila üks tagumine rehv. Kahjusumma on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks väärteomenetlust.

Politsei palub abi

Ööl vastu 24. juunit vandaalitseti Põltsamaa kalmistul 13 hauaplatsil. Politsei on kalmistul kurja teinud kolm alaealist noormeest kindlaks teinud ning nad kuriteos kahtlustatavaks tunnistanud. Politsei palub kõigil, kelle omaste hauaplatse rüüstati, pöörduda Põltsamaa konstaablijaoskonda või helistada uurija Kaja Keskülale telefonil 775 1157 või tasuta lühinumbril 110.

Liiklus

22. augusti hommikul korraldas liikluspolitsei Jõgeval politseioperatsiooni ?Kõik puhuvad?. Operatsiooni käigus kontrolliti 322 sõidukit. Joobes juhte tuvastati neli, üks juht oli jääknähtudega, muid rikkumisi avastati ühel juhul.

Joobes juhtidest kolm olid veoautojuhid ja üks liinibussi juht. Kohalikul liinil sõitnud Volvo bussi juhil Igoril (1957) tuvastati 2,02-promilline joove. Juht eemaldati reisijaid täis bussi roolist ning kohale kutsuti bussifirma esindaja. Igori enda sõnul oli ta eelmisel õhtul joonud neli liitrit kaheksa kraadi kangust õlut. Mehel on see juba teine joobnuna sõidukiroolis vahelejäämine. Eelmisel korral tuvastati Igoril joove 2004. aasta mais. Ka siis oli ta liinibussi roolis.

KADRI PALTA,
Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus