Politseikroonika

 

Õnnetus koeraga
Teisipäeva õhtupoolikul kella kolme paiku teatati politsei korrapidajale, et Jõgeva-Mustvee maantee 5. kilomeetril Metsa bussipeatuse lähedal seisab maantee ääres vigastatud peaga koer. Arvatavasti rotveileri tõugu koer oli nälginud välimusega, tema vasak kõrv oli vigastatud ja loom oli ilmselt ka kõvasti külma kannatanud. Koera kaelal oli näha kaelarihma jälg. Politseilt võttis looma eest hoolitsemise üle Jõgeva vallavalitsuse esindaja. Ilmselt oli loom mõnelt sõidukilt löögi saanud.

Purjus mees varastas kohvipaki
Teisipäeva õhtul helistati Jõgeval Piiri poest ja teatati, et kaupluses on kinni peetud mees, kes varastas kohvi. Kinnipeetuks osutus Aleksander (1961), kes tahtis lahkuda poolekilose kohvi Luxus pakiga selle eest maksmata. Mees oli tugevasti purjus ja ta toimetati politseisse end kaineks magama. Ilmselt on mees ka ilma kindla elukohata.

Purjus mees lamas lumehanges
Teisipäeva õhtul teatas häirekeskuse dispet?er, et Põltsamaal lamab mees lumehanges. Lumellesijaks osutus Esku küla mees Kalmer, kilekott pudeli veiniga käevangus. Alkomeeter näitas tema joobeks 1,61 promilli ja mees tuli viia end kaineks magama.

Kits sai surma
Teisipäeva õhtul jooksis Jõgeva-Põltsamaa maantee 11. kilomeetril Vägari külas ootamatult maanteele metskits. Uluk sai sõiduautolt Volkswagen Vento löögi ja heitis samas hinge. Inimesed õnneks viga ei saanud.

Naaber segas und
Ööl vastu kolmapäeva helistas politseile naine (1957) Kasepää vallast ja kurtis, et naabri poolt kostab järjekindlalt kobinat ja ta ei saa uinuda. Kohalesõitnud politseipatrull jõudis veendumusele, et naabrite voodi ots kolksus vastu õhukest seina.

Magas, õllepudelid kaisus
Teisipäeva õhtul märgati, et Jõgeva bussijaamas magab mees. Osutus, et tavatus kohas uinuja (1973) oli pärit Torma valla Vaiatu külast. Mees hoidis kaisus kolme suletud õllepudelit ja poolikut viinapudelit. Kaugelt maakonnalinna tulnud 1,77- promillise joobega mees pidi end kaineks magama politseis.

Purjuspäi autoroolis
Mullu 19. novembril karistati Jõgeva politseis rohkem kui 10 000 kroonise rahatrahviga Heldurit (1958). Ta oli 6 päeva varem tabatud mootorsõiduki juhtimiselt alkoholijoobes. Tänavu 6. jaanuaril tabati ta jälle Puurmani alevikus ebakainena sõiduauto roolist. Alustatud on kriminaalmenetlust.

ÜLO PÄRN, Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus