Politseikroonika

Vargused

31. mail avastati, et Pajusi vallas Sopimetsa külas on ühe taluhoone juurest varastatud järelhaagise raam, sõiduauto kere, 10 vinkelrauda ja 10 metalltoru. Vanametalli täpne kogus ja kahju suurus on selgitamisel.

1. juuni öösel on Torma alevikus sisse murtud puidutöökotta ning varastatud ca 20 puidu staabeldamise metallalust ja kaks tööpingi rihmaseibi. Kahju on kokku 4800 krooni.

1. juunil 14.10 ajal teatati politseile, et Jõgeva vallas Laiuse alevikus varastati maja eest punast värvi registreerimata mootorratas Minsk-125. Omanik hindab kahju suuruseks 1000 krooni.

2. juuni öösel on Pajusi vallast Tapiku raba turbatootmiskeskusest varastatud 15 roomikulindi lüli, 20 turbakoguja roomikulindilüli, viis turba-aunataja roomikulindilüli, kuus turbakoguja juhtratast, 20 turbapööra jalaba, buldooseri lafett, sisemine kardaaniotsik ja kuullaager. Lisaks on kaasa viidud 200 kg vanarauda ja 190 liitrit eriotstarbelist diislikütust. Kogukahju on üle 7000 krooni.

3. juunil kella 6.15 ajal teatati politseile, et Tabiveres Kalda tänavas on sisse murtud kõrvalhoonesse ning varastatud kaks jalgratast Classic Magnum ja bensiinimootoriga muruniiduk. Esialgne kahjusumma on 7500 krooni.

3. juunil kell 7.30 avastati sissemurdmine Tabiveres Kalda tänaval asuvasse  kõrvalhoonesse, kust on varastatud CD-mängijaga Sharp koos kõlaritega ning mootorsaag Stihl MS 180.

Muud juhtumid

2. juunil kella 22.05 ajal teatati politseisse, et Laiusel sõidetakse ringi eelmisel päeval samast alevikust varastatud mootorrattaga Minsk 125. Politseinikud koos omanikuga leidsid mootorratta mahajäetuna vanas meiereihoones.

4. juunil kell 21.40 teatati politseile, et Põltsamaa linnast läbi sõitvas Tallinna-Tartu liinibussis lärmab kaks joobes meest. Politseipatrull toimetas agressiivsed noormehed Silveri (1981) ja Indreku (1981) kainenema.

5. juuni öösel lõhkus Olev (1980) Jõgeval Kivi tänaval asuva korteri aknaklaasi, tungis seejärel sisse sama korteri uksest ning läks kallale korteris olnud inimestele. Olev peksis üht korteris olnud meest (1954) nii, et too sai tervisekahjustusi, mistõttu ta järgmisel päeval toimetati haiglasse.  Politsei pidas sündmuskohalt lahkunud Olevi kinni ning toimetas ta politseijaoskonda, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Joobes juht

4. juunil kell 20.20 helistas politseisse tähelepanelik inimene, kes teatas, et Pajusi vallas Kütimäe ja Arisvere küla kandis liigub ringi sõiduauto, milles on joobes seltskond. Patrull pidas kirjeldatud sõiduki kinni. Auto roolist tabati juhtimisõiguseta ja joobes Raimo (1983), kellele koostati väärteoprotokoll.

Liiklus

1. juunil kella 8 paiku sõitis Jõgeva vallas Tooma külas Ford Sierra teeauku, kaotas juhitavuse ning paiskus teelt välja. Autos olnud inimesed õnnetuses viga ei saanud.

KADRI PALTA
Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus