Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 8.-11. mai on sisse murtud Põltsamaa vallas Umbusi külas asuvasse kuuri ning varastatud kaks ratastraktori hüdrosilindrit ja üks Moskvit?i mootor. Omanik hindab kahju 3600 kroonile.

14. mail kella 17-20 vahel murti Palamuse vallas Mullavere külas sisse raudteefreesi kabiini. Kabiinist varastati diisliküttega ahi, kaks komplekti lehtvõtmeid ja kaks komplekti kuuskantvõtmeid. Kahjusumma on 13 500 krooni.

15. mail kella 8 ajal avastati vargus Mustvees. Vene Gümnaasiumi juures asuvatest lukustamata abihoonetest on kaduma läinud ca 14 universaal-tüüpi keskküttekatla sektsiooni ning malmradiaator.

16. mail kella 17.30 ajal varastati Jõgeval Tähe tänavas ühe maja eest lukustamata punast värvi raamiga laste jalgratas. Ratta omanik leidis selle veidi hiljem lähedusest pargist poisikeste käest. Politseile on poisid teada.

17. mai öösel on Jõgeval Tellise tänavast kaduma läinud sinna pargitud sinine sõiduauto Mazda 626. Auto registreerimisnumber on 174 AKZ, väljalaskeaasta on 1985. Politsei palub sõiduki nägemisest teada anda telefonil 110.

17. mail kell 6.50 teatati politseile autosse sissemurdmisest Jõgeval Pilli tänaval. Veoautol Scania on lõhutud aknaklaasid ja varastatud esipaneelita CD- mängija LAVA, 13 CD- plaati ja muud. Kahjusumma on selgitamisel.

Muud juhtumid

Ööl vastu 17. maid on Jõgeva turul lõhutud müügipaviljoni raudkonstruktsioone ja uksepiida liist. Müügikioskisse sisse murtud ei ole. Lõhkumisega tekitatud kahju on 400 krooni.

18. mail kell 7 ajal helistas politseisse inimene, kes teatas, et Jõgeva vallas Alavere külas on temale kuuluva põllu peal tumehalli värvi sõiduauto, mille juures askeldavad joobes isikud. Patrull tabas kirjeldustele vastava Toyota Camry Laiuse alevikus. Sõidukit juhtinud alkoholijoobes Tõnu (1976) ning samuti joobes kaasreisijad (1961 ja 1968) viidi kainenema, auto toimetati tasulisse parklasse.

Tapmine

10. mail kella 10.30 paiku leiti Tabiveres Jaama tänava elamust Jaani ( 1938) torkehaavadega surnukeha. Politsei selgitas välja, et eelmisel õhtul oli kadunu koos kahe kohaliku naisega (1977 ja 1980) alkoholi tarvitanud. Tekkis tüli, mille käigus naised meest korduvalt kääridega lõid ning mille tagajärjel Jaan suri. Politsei pidas naised kinni, esialgu toimetati nad kainenema. Järgmisel päeval, 11. mail tunnistati naised kuriteos kahtlustatavaks ning kohus andis politseile loa naised vahistada. Naised ise ennast mõrvas süüdi ei tunnista. Mõlemad vahistatud on varem kriminaalkorras karistatud.

KADRI PALTA,
Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus