Politseikroonika

Vargused

24.- 27. aprillini on sisse murtud Põltsamaa vallas Lustivere külas asuvasse garaa?iboksi. Vargad viisid kaasa sinist värvi jalgratta Eldorado, mille väärtus on 3500 krooni.

28. aprillil kella 00.00 paiku varastas noormees (1989) Jõgeval Suurel tänaval hulgilaost üheksa plokki sigarette. Kahjusumma on 1420 krooni.

28. aprillil kella 11 ajal avastati vargus Põltsamaa vallas Võisiku külas. Ühe talu maadelt on kaduma läinud 43 elektriposti. Omanik hindab kahju 43 000 kroonile.

28. aprilli hommikul avastati, et öö jooksul on Jõgeva vallas Siimusti külas sisse murtud sõiduautosse VAZ 21063. Autost on varastatud 10 muusikakassetti väärtusega 300 krooni. Sama aja jooksul on sisse murtud ka lähedale pargitud sõiduautosse Peugeot 205. Kaduma on läinud plastmassist kanister.

29. aprillil kella 17 ajal varastati Jõgeval Suurel tänaval asuva kaubamaja ühest kauplusest hõbedavärvi arvutimonitor Quick Start BENQ maksumusega 2590 krooni.

29. aprillil kella 19.55 ajal teatati politseile, et Põltsamaal Jõgeva maanteel asuva kaupluse letilt on varastatud rahakott dokumentide ja paari krooniga.

29. aprillil kella 17 paiku varastati Jõgeval Aia tänaval asuva kaupluse tagaruumist rahakott paarisaja krooni ja dokumentidega. Omanik leidis koti ja dokumendid veidi hiljem prügikastist, kaduma oli läinud raha.

01. mail kella 6.30 ajal avastas omanik, et öö jooksul on Jõgeva vallas Pedja külas tema elukohast kaduma läinud suurem summa sularaha.

Röövimine

29. aprillil kella 21 ajal teatati politseile röövimisest Põltsamaal Jaama tänaval. Üks nooruk tungis teisele kallale, peksis teda ning võttis kannatanult (1982) ära käekella ja sularaha. Röövija isik on selgitamisel.

Muu

28. aprillil kell 2.30 kutsuti politsei Jõgeva valda Siimusti alevikku, kus alaealine poiss (1989) oli võõra VAZ 2105-ga alevikus sõitu teinud. Omanik pidas nooruki kinni ja kutsus politsei. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

30. aprillil kella 6.25 ajal teatati, et Jõgeval Pargi tänaval on rüüstatud sõiduautot Volkswagen Passat. Sõidukil on katki murtud antenn, juhipoolne tahavaatepeegel ning tagumise tuuleklaasi kojamees. Lõhkumisega tekitatud kahju on ligi 3000 krooni.

30. aprillil avastati, et Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas on mõne päeva jooksul sisse murtud eramajja. Hoones on lõhutud neli klaasitud siseust, kahju suurus on ligi 2000 krooni.

1. mail kella 4.45 ajal kutsuti politsei Jõgevale Aia tänavale, kus pidi olema kaklus. Patrulli kohale jõudes oli sündmuskohal hulk purjus isikuid. Neli meest toimetati isiku tuvastamiseks politseijaoskonda, neist üks paigutati kainenema.

Joobes juhid

1. mail kella 18 ajal teatati Jõgeva politseile, et Järva maakonnas on halli sõiduautoga Volkswagen Golf põgenetud liiklusõnnetuse kohalt ning auto liigub mööda Tallinna-Tartu maanteed Jõgevamaa suunas. Politseipatrull pidas kirjeldusele vastava sõiduauto kinni Põltsamaa vallas, auto roolis oli alkoholijoobes Margus ( 1973). Mehele koostati väärteoprotokoll.

1. mail kell 12 helistas politseisse tähelepanelik inimene, kes teatas, et Tabivere alevikus sõidab ringi sõiduauto Volkswagen Passat, mille juht võib olla alkoholijoobes. Autot juhtinud Valdur (1972), kes oli tõepoolest alkoholijoobes, tabati, kuigi mees püüdis politseinikke nähes põgeneda. Agressiivne mees toimetati kainenema.

Avarii

30. aprillil kella 21.50 ajal sõitis Toyota Carina Tallinna – Tartu maanteel Neanurme külas Puraviku bussipeatuse juures otsa ootamatult sõiduteele jooksnud koerale. Sõidukil purunesid kokkupõrke tagajärjel vasakpoolne esituli ja suunatuli, muljuda sai poritiib ja numbrimärk, inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Röövimine

2. mail kella 15 ajal rööviti Torma alevikus ühes korteris ühise alkoholitarvitamise käigus mehelt (1964) mobiiltelefon Alcatel väärtusega 2100 krooni. Politsei selgitab juhtunu asjaolusid.

Vargus

2. mail kella 8 ajal avastati sissemurdmine Tabivere vallas Voldi külas asuvasse kaarhalli. Hallist varastati kuus elektrimootorit. Esialgne kahjusumma suurus on 50 000 krooni.


KADRI PALTA,
Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo

 

blog comments powered by Disqus