Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 11.-27. veebruarini on Puurmani vallas Pikknurme külas talu kõrvalhoonesse sisse murtud ning varastatud erinevaid tööriistu koguväärtusega pea 4000 krooni.

Ajavahemikul 18. veebruarist 7. märtsini on Põltsamaa vallas Umbusi külas tallu sisse murtud ning varastatud automaatpesumasin Hoover ja kaks madratsit, lisaks sellele on ära lõhutud sissesõidutee tõkkepuu. Varguse ja lõhkumisega on kahju tekitatud kokku 5600 krooni.

Ajavahemikul 6.-7. märtsini on Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas osaühingu territooriumilt varastatud mitmesuguseid vanametalliks toodud malmist esemeid. Täpne kogus ja tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 7. märtsi on Tormas sisse murtud osaühingu ruumidesse ning varastatud mitmeid erinevaid tööriistu, neli valuvelge ja ventilaatoririhmu. Vargusega tekitatud kogukahju on selgitamisel.

Tabati pisivaras

3. märtsil kella 13.10 paiku tabati Põltsamaal Kingu kaupluses näppaja. Virve (1930) oli taskusse pistnud mitmesuguseid aedvilja- ja lilleseemneid ning püüdis poest väljuda nende eest maksmata.

Muud juhtumid

Ööl vastu 5. veebruari tungis Tabivere vallas Maarja külas elumajja tundmatu eesti keelt kõnelenud noormees, kes varjas oma nägu pähe tõmmatud sukaga ning noaga ähvardades röövis perenaiselt (1931) 25 krooni sularaha.

Ööl vastu 26. veebruari on Põltsamaa linnas Lossi tänaval lõhutud R-Kioski kaks välisvalgustit. Kahju on lõhkumisega tekitatud kokku 700 krooni. 

Politsei hoiatab taskuvaraste eest

*Ole valvas kaubamajades, turgudel, bussis ning eriti nendesse sisenedes ja väljudes.

* Ära kanna kaasas suurt summat sularaha. Kui see on hädavajalik, pane see sisetaskusse ja hoia käepärast ainult 25-100 krooni.

*Dokumendid hoia rahast eraldi, mitte samas kotis.

*Ära kirjuta oma aadressi rahakotile või võtmehoidjale.

*Ära hoia pangakaarti ja selle PIN-koodi üheskoos rahakotis.

*Ära hoia rahakotti käe- või seljakotis kõige peal või oma jope/mantli välistaskus.

*Taskuvargust märgates karju appi ja näita käega varga poole, et inimesed mõistaksid, milles asi.

*Röövijale ära hakka vastu, vältimaks võimalikku vägivalda. Püüa meelde jätta röövija välimus ja lahkumissuund.

*Vargusest teata kohe politsei telefonile 110.

KRISTI KUUSIK,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus