Politseikroonika

Vargus

Ajavahemikul 26.-27. veebruar on Põltsamaa vallas Mällikvere külas tallu sisse murtud ning varastatud autoaku Hankook. Kahju on tekitatud 470 krooni.

Tabati pisivaras

27. veebruaril kella 16.40 ajal tabati Jõgeval Põik tänaval asuvas kaupluses Andrus (1963), kes üritas varastada ühte tahvlit ?okolaadi. Politsei alustas väärteomenetlust. 

Liiklusõnnetus

28. veebruaril juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Palamuse alevikus, kus sõiduautole Volkswagen sõitis teele ette Opel Vectra. Inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud, mõlemad autod said tehnilisi vigastusi. Juhid said sündmuse lahendamise osas kokkuleppele.

 Tähelepanelik kodanik teatas

28. veebruaril kell 15.40 teatati, et Puurmani alevikus Puurmani vallas sõidab veoauto, mille juht on arvatavasti purjus. Politsei pidas sõiduki kinni Tallinna-Tartu maanteel ning tuvastas juhil Tarmol (1972) alkoholijoobe.

Politseioperatsioon

25. veebruaril viidi Jõgevamaal läbi politseioperatsioon Alkokontroll. Operatsiooni käigus kontrolliti kokku 74 sõidukijuhti, kellest ühel tuvastati alkoholijoove ning kahel alkoholi tarvitamise jääknähud. Lisaks sellele fikseeriti seitse kiiruseületajat, kes ületasid lubatud piirkiirust 20 km/h ja kaks juhti, kes ületasid lubatud piirkiirust 30 km/h. 

Muud juhtumid

27. veebruaril avastati Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas tankla kassaraha lugemisel võltsimistunnustega 10-kroonine paberraha. Rahatähel puuduvad turvaelemendid, see on mõõtudelt väiksem ning tavapärasest tuhmima pildiga. Raha päritolu on selgitamisel.

Politsei soovitab inimestel valeraha äratundmiseks rahatähti kõrvutada. Valeraha saab tuvastada vaadates, katsudes ja kallutades. Katsudes on tunda, et võltsitud rahatähe paberi kvaliteet on teistsugune. Esmasel katsumisel on võltsitud rahatäht tavaliselt pehmem ja siledam, õigel rahatähel on pilt krobelisem, reljeefsem. Vesipilt ja turvaniidid peavad rahatähel olemas olema, seda saab kontrollida vastu valgust vaadates. Valeraha värv hakkab niiskust saades laiali valguma, pilt on tuhmim ja kontuurjooned ei ole nii selged kui õigel rahatähel. Tuleks kontrollida ka hologrammi olemasolu, mis õiget rahatähte kallutades muudab värve, valeraha hologramm värve ei muuda. Kahtluse korral pöörduda politseisse.

KRISTI KUUSIK,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus