Politseikroonika

Vargused

13. jaanuaril kell 13.42 teatati, et Jõgeval Põik tänaval varastati punane naiste jalgratas Classic Cruiser.

16. jaanuaril ajavahemikul kella 6.00-11.00 on Jõgeval Puiestee tänava korterist varastatud mobiiltelefon Nokia 6610 ning nahktagi, mille taskus oli rahakott koos pangakaardi ja PIN-koodiga. Hiljem selgus, et sularahaautomaadist oli kaardiga välja võetud 4200 krooni sularaha. Kokku tekitati kahju 9900 krooni. Politsei tuletab meelde, et pangakaarti ja selle PIN-koodi tuleb kindlasti hoida eraldi kohtades, mitte koos ühes rahakotis.

Möödunud aastal ajavahemikul 16. augustist 30. novembrini on Jõgeva vallas Kurista külas puidutöökoja laost varastatud 15 kg alumiiniumlehte, 2 tonni mitmesuguseid polte ja mutreid, tonn kruvisid ning 500 kg naelu. Lisaks sellele on varastatud 100 radiaatoriribi ja tonn 0,55 mm plekki. Tekitatud kahju suurus ning sündmuse asjaolud on täpsustamisel.

Röövimine

14. jaanuaril kella 22 ajal tungis rühm noormehi Adavere alevikus Adavere-Pajusi teel kallale 1968. aastal sündinud mehele ning varastas tema koti, milles oli kuus liitrit õlut, pakk kartulikrõpse ja tahvel ?okolaadi. Esialgsetel andmetel on kahju tekitatud 100 krooni.

Liiklusõnnetused

13. jaanuaril kella 8.20 ajal juhtus liiklusõnnetus Kasepää vallas Metsaküla külas Jõhvi?Tartu?Valga maantee 81. kilomeetril, kus jalgrattur Jaan (1955) keeras ette samas suunas sõitnud sõiduautole VW Taro, mida juhtis Andrus (1976). Jalgrattur suri sündmuskohal.

14. jaanuaril kella 10.10 ajal juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Sudiste külas, kus sõiduautole Ford Mondeo jooksis ette põder. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud, tehnilisi vigastusi sai sõiduauto. Põder jooksis pärast kokkupõrget metsa.

15. jaanuaril kell 18.35 teatati, et Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas hüppas sõiduautole Ford Mondeo teele ette suur koer. Pärast kokkupõrget jooksis koer minema. Avarii tagajärjel purunes autol esipõrkeraud.

16. jaanuaril kella 20.40 ajal sõitis Mercedes Benz Jõgeva vallas Kuremaa-Laiuse teel otsa teele langenud puule. Auto sai tehnilisi vigastusi.

Muud juhtumid

12. jaanuaril kell 21.15 leidsid Puurmani vallas Jõune külas oma koju jõudnud majaelanikud eest lõhutud mööbli ja olmetehnika. Lisaks oli rikutud toiduaineid ja riideesemeid. Sündmuskohale kutsutud politsei pidas majas kinni alkoholijoobes Jako (1969), Urmase (1971) ja Mihkli (1972), kes olid majja sisse murdnud ja seal viina jooma hakanud. Mehed toimetati esmalt kainenema. Sündmuse täpsed asjaolud on selgitamisel.

15. jaanuaril kella 18.25 paiku lõhuti Pajusi vallas Pisisaare külas maja aken. Korteriomaniku sõnul olid lõhkujateks noormehed. Akna lõhkumisega tekitati kahju 400 krooni. Politsei alustas väärteomenetlust.

Tähelepanelik kodanik teatas

16. jaanuaril kella 1.20 ajal teatati, et Jõgevamaal Torma vallas Vaiatu külas sõidab punast värvi VAZ, mille juht on arvatavasti purjus. Auto peeti kinni ning politsei tuvastas selle juhil Aivaril (1973) alkoholijoobe.

KRISTI KUUSIK,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus