Politsei tabas Jõgevamaal vargustes kahtlustatavad

Suve hakul hakkasid Jõgevamaal sagenema vargused maamajadest, suvilatest ning nende kõrvalhoonetest. Varastati kõike, mida kergelt ja kiirelt kätte sai. Politseitöö tulemusel peeti augusti algul kinni kolm isikut, keda on alust kahtlustada Jõgevamaal toime pandud vargustes.


Alates juunikuust sagenesid Jõgevamaa eri paigus sissemurdmised suvilatesse ning maakodudesse, kust varastati peamiselt majapidamistehnikat, aiatööriistu ja ehitustarvikuid aga ka kõike muud, mida õnnestus kergelt kätte saada, kiirelt ära viia ja mugavalt turustada.

Politsei alustas nende juhtumite selgitamiseks kriminaalmenetlusi, sündmuskohtadelt koguti vajaminevad tõendid, ekspertiisideks võeti erinevad proovid ning kurjategijate jälgi asusid ajama kogenud politseiuurijad.

„Paari kuu jagu väldanud uurimises kogutud infole tuginedes, tõendeid kõrvutades ning saadud lisainfot analüüsides sai politsei piisava pildi sellest, keda neis sissemurdmistes kahtlustada. Augustikuu algul pidas politsei Jõgevamaal toime pandud vargustest kahtlustatavatena kinni 30-aastase naise ning 40- ja 46-aastased mehed,“ märkis Jõgeva menetlusgrupi juhtivuurija Veiko Kõre. Ta lisas, et kolme inimest kahtlustatakse esialgu vähemalt seitsmes Jõgevamaal toimepandud sissemurdmises varguse eesmärgil. Vargusjuhtumite uurimine jätkub käimasolevas kriminaalasjas.

Politseikapten Kõre tänas seejuures kohalikke, kes on politseile jaganud infot nii vargustest kui ka muudest tähelepanekutest piirkonnas liikunud kahtlaste isikute ja sõidukite kohta. „Iga taoline infokild või tähelepanek oli politseinikele väga oluline ning aitas samm-sammult vargusi toime pannud isikute tuvastamisele ja kinnipidamisele kaasa,“ kirjeldas juhtivuurija..

Kõre lisas, et kuigi varguses kahtlustatavad on tabatud, ei tohi kohalikud siiski valvsust kaotada. „Mitmetel juhtudel olid tööriistad ja muud esemed lihtsasti kättesaadavad olgugi, et maakond elas teadmises, et vargad on järjepidevalt liikvel. Lukustatud uksed, väärtuslikumate tööriistade ja tehnika märgistamine ning võimalusel ka valveseadmete paigaldamine on vaid mõned võimalused oma vara kaitsmiseks,“ soovitas juhtivuurija.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus