Politsei soovitab jõuluostude tegijatel tähelepanelik olla

Lõuna Politseiprefektuur alustas teavituskampaaniat, mis hoiatab linnaelanikke taskuvaraste eest ning kutsub üles liikluses ettevaatlik olema.

Tartus linnaliinibussidega sõitvad inimesed võivad bussi juhisalongi vaheseina külge kinnitatud ekraanidelt sõidu ajal jälgida kahte videoklippi, millest üks hoiatab inimesi taskuvaraste eest ning teine tuletab meelde, et linnaliikluses tuleb ise olla hoolikas ja ettevaatlik, sest hooletusele võib järgneda õnnetus.

Jõulud ja aastavahetus on aeg, mil inimesed lähedastele kinke ja pidulauale toidukraami otsides tavapärasest rohkem ringi liiguvad. Rahvarohkust ja pühadesaginat võivad aga oma huvides ära kasutada ebaausate kavatsustega kodanikud, kes üritavad oma pühadelauda katta teiste taskutest või kottidest hangitud rahaga.

Kuigi statistika pole detsembris taskuvarguste arvu hüppelist kasvu  täheldanud, on taoline ennetustegevus siiski oluline. See, mida näitab statistika, ei lohuta paraku inimest, kes ise mõne varga tegevuse tõttu näiteks kinkide tegemiseks mõeldud rahast ilma jääb. Ning  politsei jaoks on suur rõõm  kasvõi ühe inimese jõulurõõmu ja hingerahu säilitamine.

Politsei on juba aastaid enne jõulupühi pööranud inimeste tähelepanu taskuvaraste võimalikule aktiviseerumisele. Kui varasematel aastatel on seda tehtud peamiselt tänavatel jagatavate flaierite abil, siis tänavu otsustati moodsamate ja loodetavasti ka tõhusamate abivahendite kasuks.

Liikuva pildi eeliseks on inimese nägemismälu mõjutamine, mis aitab oluliselt tõsta sõnumi efektiivsust. Juhisalongi vaheseina külge kinnitatud ekraan tagab maksimaalse nähtavuse kõigile bussireisijatele. Kahte videoklippi näidatakse kuni aastavahetuseni 65 ekraaniga varustatud Tartu linnaliinibussis.

iii

LY BRIKKEL, Lõuna Politseiprefektuuri preventsioonitalituse juhtivspetsialist

blog comments powered by Disqus