Politsei pidas Põltsamaal kinni peatumismärguannet eiranud juhi

Esmaspäeva õhtul eiras alkoholi tarvitanud ning lubadeta sõidukijuht Põltsamaal politseinike peatumismärguannet ning otsustas põgeneda. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta arestikambrisse.


24. juuni õhtul hoidsid politseinikud silma peal Põltsamaal liikuvatel autojuhtidel ning linnavahel liiklevatel inimestel. „Pargi tänavale jõudes otsustasime kontrollida üht kortermaja kõrvalt parasjagu sõitu alustanud Mercedest. Sellele järgi sõites andsime masina juhile peatumismärguande, ent peatumise asemel lisas juht oma sõidukile vaid kiirust ning asus eest ära sõitma,“ kirjeldas esmaspäevaseid sündmusi Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere.

Ta lisas, et õhtusel ajal jõudis Mercedes Põltsamaa vahel vähem kui minuti väldanud tagaajamise jooksul läbi sõita hulga erinevaid tänavaid ja ka kergliiklusteid, kuniks juht lõpuks oma masina Tamme tänava eramaja esisel murul peatas.

„Juhi kontrollimisel selgus kohe ka mittepeatumise põhjus. Autoroolis olnud mees oli joobes ning lisaks puudus tal ka juhtimisõigus. Nimelt on mees varasemaltki korduvalt alkoholi tarvitanuna rooli kippunud ning õigus autot juhtida on temalt seetõttu ära võetud. Pidasime 28-aastase mehe kinni, viisime ta arestikambrisse ning alustasime tema suhtes kriminaalmenetluse,“ rääkis patrullpolitseinik.

Patrullpolitseinik edastas, et jaaniõhtul masinast väljunud mees tunnistas häbenemata, et võttis sõidu ette eesmärgiga omale vägijooki juurde tuua. „On puhas õnn, et liiklus Põltsamaa vahel selleks hiliseks ajaks juba raugenud oli ning meil õnnestus ohtlikule juhile enne koledaid tagajärgi jaole saada,“ vahendas Alavere.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus