Politsei on alustanud operatsiooniga ?Jõulurahu?

Üle eelmisel nädalal näiteks oli Kärde baaris 11 alkoholijoobes alaealist. Kokku on politseinikud tänavu baaridest ja teistest Jõgevamaa lõbustusasutustest tabanud 337 napsitanud alaealist. Lõbustusasutused peaksid ka veelgi tähelepanelikumalt oma külastajate vanust kontrollima. Ka lapsevanemad peaksid hoolitsema selle eest, et nende alaealised võsukesed õhtuti baarides ja pubides aega ei veedaks.

Siiani on tööle noortega vähe tähelepanu pööratud, üks noorsoopolitseinik ei suuda seda teha. Töö noortega jääb ka meie uue aasta prioriteediks, kaasame piirkonna konstaablid.

Ka jõulude eel ja ajal jätkuvad reidid ?Kõik puhuvad?. Autojuhte kontrollivad nii liikluspolitseinikud kui ka konstaablid.

1. – 5. detsembrini tabasid politseinikud 7 joobes autojuhti, 6. ? 12. detsembrini 2 ja 13. ? 19. detsembrini 10. Seega juba ainuüksi detsembris on vahele jäänud 19 alkoholi tarvitanud roolikeerajat. Kavatseme oma reide jätkata.

Alkoholijoobes juhtide vahelejäämine on paraku seotud lõbustusasutuste ja pidudega. Osa inimesi ei saa autot koju jätta ja siis lõbutsema minna. Olgugi et sõiduk ukse taga, ei raatsita pitsist kangemast kraamist loobuda. Tulemuseks on jalameheks jäämine ja tublisti kergem rahakott.

Võimalikke ohuallikaid kaaskodanikele purjus autojuhtide näol leiame igal reidil, ükskõik kus me maakonnas parasjagu pole. Ei saa öelda ? siin juuakse vähem, seal rohkem.

Praegu avastame palju roolijoodikuid, kuid tahaksime, et tõhusa kontrolli puhul jääks neid vähemaks. Kindlasti mõne aja pärast nii lähebki, paraku peame täna tunnistama, et mida rohkem väljas käime, seda rohkem napsitanud inimesi autoroolist avastame.

Üks kurb arv veel ? tänavu üheteistkümne kuuga on täiskasvanud Jõgevamaal 1083 korral rikkunud alkoholiseadust, enamasti tähendab see alkoholijoobes avalikus kohas viibimist. Politseipatrullid liiguvad pidevalt linnades nii jalgsi kui ka autodega, sellepärast on ühelt poolt joobnuid tänavapildis vähem märgata, teisalt on kainenema toodud palju inimesi. Ükski linnakodanik ei tahaks, et pargipingil joovad mehed õlut, samas mängib tema laps. Laste mänguväljakud oleme puhtaks saanud, jätkame kontrolli.

Endiselt kontrollime ka helkurite olemasolu. Pimedas on korralik helkur ikkagi odavaim elukindlustus. Me pole seadnud eesmärgiks ülisuuri trahve ja karmi karistuspoliitikat, sest jõulu ajal oleme liberaalsemad. Püüame kõigepealt juhtida inimeste tähelepanu sellele, et helkuri kandmine on eelkõige nende endi huvides. Kahjuks võtavad inimesed selle teadmise omaks visalt.

PEETER KIURU,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel

HELMER HALLIK,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva konstaablijaoskonna vanemkonstaabel

blog comments powered by Disqus