Politsei lühinumbril hakkab jõgevamaalasi teenindama Tartu keskus

Tartus asuval juhtimiskeskusel on kasutada täpne elektrooniline kaart, millelt sündmuskoha leidmine võtab aega mõned sekundid. Tänaseks on kaheksa Jõgevamaa politseiautot varustatud positsioneerimisseadmega, mis võimaldab juhtimiskeskusel autode liikumist kaardil reaalajas jälgida ning saata väljakutsele kõige lähemal asuv patrullauto. Politseiautode varustamine vastavate seadmetega jätkub.

Maakonna elanikele on politseiteenus endiselt ööpäevaringselt tagatud ja politsei lühinumbri 110 suunamisega Tartusse ei kannata maakonnast tehtavate väljakutsete kiirus. Samuti jääb kodanikele alles võimalus pöörduda isiklikult Jõgeva politseijaoskonda, kus dispet?erid elanikke kohapeal ööpäevaringselt teenindavad.

Seoses politsei lühinumbrile 110 saabuvate kõnede ümbersuunamisega palub politsei helistajatelt mõistvat suhtumist. Eelkõige peaks helistaja säilitama rahulikkuse ja mitte pahandama mõningate täpsustavate küsimuste peale ? need on tingitud sündmusekoha ja juhtunu asjaolude võimalikult täpse väljaselgitamise vajadusest. Helistades tuleks kohe alguses öelda, et helistatakse Jõgevamaalt, sest erinevates maakondades võib esineda mitu ühe nimega tänavat/küla. Võimalikult täpselt tuleks kirjeldada sündmuse asukohta.

Jõgeva on kuuest Lõuna Politseiprefektuuri teeninduspiirkonda kuuluvast maakonnast viimane, mida prefektuuri juhtimiskeskus teenindama hakkab.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus