Politsei kontrollis autojuhtide kainust

Eile hommikul kontrollis politsei üle Eesti autojuhtide kainust. Tartumaal, Põltsamaal, Jõgeval ja Mustvees läbiviidud kontrollaktsioonil pandi alkomeetrisse puhuma ühtekokku 746 sõidukijuhti. Kokku avastati kaks alkoholi pruukinud juhti ja üks juhtimisõiguseta roolikeeraja.


Tartu patrullitalituse välijuht Sander Kullamaa tõdes, et alkoholi pruukinud autojuhtide hulk, kelle politsei täna tabas, on vaid väike osa kõigist neist, kes purjutanuna rooli istuvad. „Selline olukord teeb aga mõistagi murelikuks,“ nentis Kullamaa.

„Kui autojuht pole hommikul rooli asudes oma tervislikus seisundis kindel, tasub leida kas seltskonnast kaine autojuht või lükata sõit üldse edasi, et olla täiesti kindel, et tervislik seisund seda lõpuks lubab. Seda peab tegema mitte politsei jaoks või kartusest trahvi saada, vaid eeskätt iseenda, oma reisijate ja teiste liiklejate turvalisuse nimel,“ sõnas välijuht.

Ta lisas, et ka kergem joove ja uimasus mõjutavad oluliselt reaktsiooni kiirust ja ümbritseva tajumist. Autojuhtimine on suur vastutus ning nõuab täielikku keskendumist. Ning kui juht pole kindel, et ta tohib rooli istuda, siis ehkupeale seda teha ei tohikski. Rool ja alkohol ei käi kokku ei pidu- ega argipäevadel.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus