Transpordiamet kuulutab välja rasked ilmaolud üle-eestiliselt

Liiklus on kõigi maakondade kõikidel riigiteedel häiritud ja Transpordiamet kuulutab välja täna, 23.02.2021 alates kella 13.00 rasked ilmaolud. Jätkuvad lume- ja libedustõrjetööd, kuid osad riigiteed võivad jääda libeduse tõttu raskesti läbitavateks. Liiklejatel palume olla äärmiselt ettevaatlikud ja võimalusel lükata sõitmine edasi. Raskeveoki juhtidel palume võimalusel oodata ilma paranemist parklates.
Vastavalt prognoosile võivad rasked ilmaolud kesta kuni 24.02.2021 kell 09.00.

Täna ennelõunal hakkasid Lõuna-Eestis sagenema avariid, mille ühiseks nimetajaks sai jäävihmast tingitud ootamatu libedus. “Kokku on Lõuna-Eestis politsei täna hommikust saati saanud ligemale 20 teadet selliste avariide kohta. Neist suurem osa on olnud teelt väljasõidud ja tagant otsasõidud.

Avariid sagenesid nähtavalt Tartu- ja Viljandimaal, kuid ka Jõgevamaalt ning kagunurgast on politsei saanud üksikuid teateid õnnetustest. Näiteks saime teate, et Jõgevamaal on üks veok sõitnud kraavi, Valgas auto vastu aeda, Tõrvas põrkasid kokku veok ja sõiduauto, Võrumaal sõitis kraavi veok. Enamik avariidest on seni päädinud pleki mõlkimisega, paraku on olnud üksikuid tõsisemaid avariisid, milles said inimesed viga.

Näiteks juhtus vahetult enne keskpäeva Tartu linnas Turu tänaval liiklusõnnetus, kus sõitis esialgsetel andmetel peateel liikunud sõiduautole SEAT otsa kõrvalteelt tulnud sõiduauto Mercedes-Benz. SEATi juhtinud 49-aastane mees viidi kiirabi poolt haiglasse

Raskem õnnetus juhtus ka Elva vallas, kus avariisse sattus neli veokit. Õnnetuse järel on seal mõlemad sõidusuunas teele risti jäänud raskeveoki tõttu praegu kinni.

Avariipaikadel töötanud politseinikud selgitasid, et kuigi õnnetusse sattunud sõidukitel kasutati enamasti ikka talverehve, ei kohandanud juhid jäistes oludes liikudes paraku oma sõiduvõtteid teeoludele vastavaks. Kuivõrd ilmaolud järgnevate tundide jooksul märkimisväärselt ei parane, siis on ilma- ja teeolude jälgimine, jõukohase sõidukiiruse valimine ja pikivahe hoidmine need aabitsatõed, millega iga sõidukijuht arvestama peab,” ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk.

blog comments powered by Disqus