Politsei hoiatab: maapiirkondades on sagenenud kauplusevargused

Möödunud aasta lõpus hakkasid hajaasustusega maapiirkondades sagenema sissemurdmised kauplustesse ja tanklatesse. Alates novembrikuust kuni tänaseni on üle kogu Eesti politseile teada paarkümmend sellist juhtumit. Valdav enamik on toime pandud just Lõuna-Eestis.


Lõuna prefektuuri politseijuhi Margus Sassi sõnul on kõnealuse varguslaine harjumuspärane muster selline, et öisel või varahommikusel ajal lõhutakse hajaasustusega piirkonnas kas kaupluse või tankla aken, uks või selle lukk, tormatakse kiirelt sisse, võetakse esimene kättejuhtuv asi ning põgenetakse, enne kui süütegu avastatakse või turvafirmale häire jõuab. Sassi sõnul sobib kiirvarguseks kõik kauplusest kergesti kaasahaarav – kassaraha, sigaretid, alkohoolsed joogid, ka toidu- ja tarbekaup.
Politseijuht lisas, et seni sündmuskohtadelt kogutud info ning paarikümne varguse sarnane käekiri annab alust kahtlustada, et tegude taga on ühed ja samad isikud. Politsei töö varguste asjaolude selgitamiseks ning kurjategijate tabamiseks jätkub.
Sassi lisas, et kuivõrd kauplustesse ning tanklatesse on sisse murtud üsna robustselt, soovitab politsei kõigil poepidajatel oma ettevõtte turvanõuded üle vaadata, alustades akendest ja ustest ning lõpetades ukselukkude ning kassade ja seifidega.
Ta nentis, et kogukonna turvalisuse tagamisel saavad abiks olla kõik inimesed, kes märkavad oma piirkonnas kahtlasi isikuid või sõidukeid ning info politseile edasi annavad. Kiiret sekkumist vajav info tuleb kohe edastada häirekeskuse telefonil 112 ning tähelepanekud ja vihjed, mis aitaks varguste uurimisele kaasa, on oodatud kas politseiuurija telefonil 53 312 856 või meiliaadressile louna.vihje@politsei.ee.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus