Politsei alustas eile uude majja kolimist

Linnas ja maanteede ääres patrullimise ning kuritegude menetlemise asemel pakkisid politseinikud eile oma vanast majast kõik kodinad kokku ja kolisid üle tänava, äsja valminud politsei- ja kohtumajja, kus tänasest oma igapäeva tööd jätkatakse.

 

Sagimist ja segadust oli eile hommikupoole nüüdsest  juba vanas politseimajas küllaga. Enamik asju oli töötajatel juba varem kokku pakitud, kuid puudu olid eluliselt tähtsad asjad –  uute kontoriruumide võtmed. Lõpuks toodi need Tartust ning asjade transport ühest majast teise võis alata.

Konstaablijaoskonna politseinikud Diana Erikson, Tõnu Tammearu ja Annika Lillemägi olid kavalad ning tõid kohale ATV, mille kasti nad oma kontorisisustuse ladusid. Siiski pidid nad kogu kraami käsitsi vanast majast kolmandalt korrusel alla ning uues taas kolmandale korrusele vedama. 

Mööblit toodi juurde

Kuigi kolimisteekond oli vaid nõrga kiviviske pikkune, telliti kohale kolimisteenust pakkuvad firmad, et kõik kiiremini laabuks. Patrullteenistuse vanem Gaido Padrik oli oma uut kontorit nähes algul küll veidi pettunud, sest tema kabinetis oli vaid üks kapp, kuhu kõik asjad ära ei mahu. Siiski selgus veidi aega hiljem, et mööblit tuuakse juurde.

Välijuht Kalle Sepp rõõmustas, et tema kontor asub uues majas kohe majataguse sissepääsu kõrval, seega polnud tal tarvis treppidest üles ja alla trampida nagu konstaablid ja Jõgeva kohtuhoone ning prokuratuuri töötajad. Sarnaselt Gaido Padrikule arvas ta, et kappe oleks tarvis juurde. Selleks  vedasid Kalle Sepp ja patrullpolitseinik Kaigo Ottensnon vanast hoonest endale ühe korraliku kapi.

Kolimisfirma töötajad viskasid nalja, et hiigelsuurel koopiamasinal võiks küll lasta vabalt aknast langeda, sest see tundus olevat oma aja ära elanud. Saatuse irooniana selguski hiljem, et patrullpolitseinike ruumis on uued koopiamasinad juba kohal. Loomulikult ei teinud töötajad vanu kontoritarvikuid alla vedades tühja tööd ning ka vana tehnika võetakse kasutusele. 

Uued, hetkel veel haisuvabad arestikambrid

Lisaks kontoriruumidele jäävad vanas hoones tühjaks ka arestikambrid. Õnneks polnud üleeile öösel keegi kinnipidamiskambrites, seega tuli politseiametnikel vaid asjade transportimisega tegelda. Puhtad ja korralikud on uues hoones ka kainestus- ja kinnipidamiskambrid. Seega saavad need tegelased, kes aeg-ajalt peatäit politsei hoole all välja magavad, seda esialgu puhastest ja haisuvabades kambrites teha. Neis ruumides on muide korralikud lavatsid ning roostevabast terasest potid.

Eilse päeva jooksul veeti kõik olulisemad töövahendid vanast majast teise, kuid kolimine jätkub. Hoone avatakse ametlikult  ja pidulikult alles juulis. Seda, mis saab vanast majast, ei osanud Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov veel öelda, seda peab tema sõnul otsustama Riigi Kinnisvara aktsiaselts. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus