Poliitmängud tõmbavad tuurid üles

Mustvee poliitiline elu on taaskord käärimas. Sedakorda said umbusaldusavalduse nii vallavanem kui ka volikogu esimees. Kui esimesele polnud ette heita muud kui usalduse kaotust, siis volikogu esimehele heideti ette õigusrikkumisi ja seda, et ta pole tegutsenud valla huvidest lähtuvalt.
Mõned kuud enne valimisi vallaelu segi pöörata tundub nõrga katsena valijate hääli püüda. See ei annaks uuele tandemile võimalusi plaane ellu viia ega valijatele võimalust end tõestada. Selleks lihtsalt pole enam aega ega võimalusi. Ent niisama püünele pääsemiseks on nüüd juba hilja, eriti kui pole võimalust end tõestada. Lihtsalt umbusaldamist umbusaldamise pärast pole niigi heitlikus Mustvees mõtet teha. Valijad ei usu ning see mõjub pigem naeruväärsena.
Ent suuremad poliitmängud alles hakkavad tuure üles võtma, valimised lähenevad. Sealjuures tasuks aga siiski ennekõike inimlikuks jääda. Mõelda, mida ja kuidas öelda, teha ja lubada. Kogukonnad on niivõrd väikesed, et üle laipade minek tähendab pikas perspektiivis ka suhteliselt lühikest valijate pinki. Erakondade pinkidest rääkimata. Valijate lühikesele mälule ei tasu samuti loota.
Kohalikus kogukonnas loeb inimlikkus, tahe midagi ära teha ja elujärge parandada. Seda saab aga teha siis, kui ennekõike ollakse inimene. Umbusaldamise, valetamise, manipuleerimise ja tõe väänamisega kahjuks kaugele ei jõua. Ning kui uutele valimistele pole löövat loosungit kaasa võtta, siis ehk aitab lihtsalt see, kui olla Inimene. Selle kõige paremas mõttes.

blog comments powered by Disqus