Poliitikud näitasid selget sihti

Esimene maakonnalehe Vooremaa valimisdebatt näitas, et riigikokku kandideerivad meie maakonna inimesed on selgete ideede ja konkreetsete mõtetega ning soovivad neid ka suures riigijuhtimises ära kasutada.


Kui eelmised debatid on keskendunud laiematele teemaderingile, siis maakonnaleht soovis rääkida konkreetsetest Jõgevamaa murekohtadest, otsida lahendusi ja pakkuda ideid. Kandidaadid näitasid, et ideed on olemas ning kui nad valituks osutuvad, on lootust, et ka väiksemate maakondade näitajad hakkavad paremuse poole muutuma. Oli meeldiv, et umbmäärased ja veidi kahtlevad repliigid on asendunud konkreetsuse ja maakonda tervikuna nägeva pilguga. Seda rõõmustavam, et kandidaatide arusaamad läksid paljudes küsimustes kokku.

Täna algav eelhääletusperiood annab valimiskarusselli viimasele ringile hoo sisse ning soovijad saavad ka paljukirutud e-hääle juba täna oma sobivale kandidaadile anda. Kui veel pole päris kindel, kellele oma toetust näidata, siis ehk aitab topeltkülgedel olev lühiülevaade pilti veidi selgemaks teha.

Iga hääl loeb ning seega on veel viimastel päevadel võimalik end valimisprogrammidega kurssi viia ning mitte lasta end ilusatest sõnadest ära kanda. Las programmidega tutvudes säilib kaine mõtlemine ja kriitikameel. Ja kui on veel võimalus, võtke poliitikutel kuuest kinni ja küsige, mida need lubadused ühe jõgevamaalase jaoks tähendavad.

blog comments powered by Disqus