Põldudel käib künd ja sõnnikuvedu

 

Esmaspäevane päikesepaisteline ja kuiv ilm võimaldas Jõgevamaa põllumajandusettevõtetes hommikust õhtuni sügiskündi teha.

Puurmani põllumajandusühistus tuleb praeguseks veel künda 470 hektarit. “Vihmased ilmad on kündmist üsna palju takistanud. Nädala alguse hea ilm lubas seda tööd aga korralikult teha. Künname põlde, kuhu kevadel suviteravilja ja rapsi külvame,”  rääkis Arvi Kink. Tema hinnangul võib sügiskünd Puurmani põllumajandusühistus kesta veel paar nädalat. Paralleelselt kündmisega laotatakse seal osadele põldudele ka sõnnikut.

Torma valla põllumajandusfirma Vaiatu Agri juhataja Andrus Paloots nentis, et vesiseid põlde on  raske künda, kuid mõne päeva pärast loodetakse selle tööga siiski lõpuni jõuda. “Praeguseks on veel vaja künda 250 hektarit ehk üks kolmandik,” ütles ta.    

Põltsamaa vallas Mällikvere põllumajandusühistus on veel tarvis künda 200-300 hektarit. “Tahtsime samuti esmaspäevast ilusat ilma kasutada, paraku läks aga ader katki ja tuli tegelda  varuosade muretsemisega. Esimesel võimalusel loodame  kündmisega jätkata ja loodame, et kuiv ilm püsima jääb ja sügistööd lõpetatud saaksid,” rääkis Mällikvere põllumajandusühistu juhataja Meelis Kaljuste.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus