Poistenädalal perepäeva, konkursside ja ekskursioonidega

Poistenädala korraldamine novembrikuu esimesel nädalal on Sadala koolis ammune traditsioon. Peale kõige muu on selle nädala jooksul olnud poistel ka kohtumisi ja mõni pikem ekskursioon või väljasõit. Nagu kooli huvijuht Tiina Valk ütles, ühendati seekordne Tartussesõit kinoskäimisega ka seepärast, et võib-olla polegi kõikidel poistel olnud võimalik varem päriskinos käia. Kui külalised on varasematel aastatel olnud peamiselt mõnes põnevas kohas töötavad oma kooli vilistlased, siis tänavu käidi ise vilistlastest masinameestel külas Sadala Agros, kus oli võimalus kõikvõimalike masinate ja nende töötamispõhimõtetega tutvust teha. Kooli kutsuti poistega kohtuma omakandi tublid talunikud Jüri Koger ja Sulev Tutt, kes kõnelesid talutöödest, teravilja- ja kartulisortidest ning jagasid muid talumehele vajalikke tarkusi. Kuuldu põhjal korraldati poistele hiljem noore talumehe konkurss ning osalejatel tuli kirjutada essee “Kui ma ise oleksin talunik”.

Kogu nädalat täitsid mitmesugused sportlikud võistlused ja jõukatsumised, korraldati ka muid nuputamist ja teadmisi nõudvaid ettevõtmisi. Ühe õhtu veetsid aga poisid koos isadega, mõned ka emade ja vanavanematega Torma uues spordihoones ühiselt sportides. Veel kuulus poistenädalasse anekdootide rääkimise võistlus ja palju muud huvitavat.

Eile tehti poistenädalast kokkuvõtteid ning jagati tunnustust parimateks osutunutele. Noore taluniku konkursi võitis Mikk Tutt, tublid olid ka Eigo Sõmer ja Merlis Laurimäe. Anekdootide rääkimise võistlusel märgiti ära Karel Palmistet, Rando Soonseina ja Margo Pukki. Kõige kiiremateks, osavamateks ja sportlikumateks poisteks tunnistati suurematest Mikk Tutt ja Rando Soonsein ning väiksematest Rain Zolobov. Perepäeval osutus kõige sportlikumaks ja tublimaks perekond Luhamäe.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus