Poisid laulsid võistu

Nädal tagasi toimus Jõgeva ühisgümnaasiumis järjekordse Eesti Meestelaulu Seltsi poiste-solistide konkursi Jõgevamaa eelvoor, mis oli seekord üsna osalejaterohke: kohale oli tulnud 26 laulupoissi ja 10 juhendajat.

Koolidest-lasteaedadest olid esindatud Mustvee gümnaasium, Palamuse lasteaed “Nukitsamees”, Jõgeva gümnaasium, Jõgeva ühisgümnaasium, Põltsamaa ühisgümnaasium, Jõgeva lasteaed “Rohutirts”, Jõgeva lasteaed “Karikakar”, Põltsamaa lasteaed “Mari” ja Pajusi rahvamaja laulustuudio. Lauljaid hindas asjatundlik žürii, kuhu kuulusid Eesti Meestelaulu Seltsi esindaja Lauri Breede, Jõgeva kammerkoori dirigent Margus Kask ja praegu lapsepuhkusel viibiv armastatud muusikaõpetaja Ingrid Orgulas.

Iga vanuserühma paremad said edasipääsu Lõuna-Eesti vahevooru, mis toimub 16. märtsil Võrus. Jõgeva maakonda esindavad seal 5-7-aastastest poistest vanuserühma parim Hugo Uusküla (Põltsamaa lasteaed Mari, juhendaja Tiia Kaeramaa) ning teise ja kolmanda koha saanud Jan Raudsepp ja Karl Eduard Kull (mõlemad käivad Palamuse lasteaias Nukitsamees ja neid juhendab Maire Tamm. Selles vanuserühmas oli ka kõige rohkem osalejaid: 11 poissi.

8-9-aastastest lauljatest anti vahevoorus osalemise õigus esimese ja teise koha saavutanud Sten Kundla ja Tanno Targama. Kolmanda koha sai selles kuue osalejaga vanuserühmas Karl Miller. Kõik kolm paremat õpivad Põltsamaa ühisgümnaasiumis ja laulavad Meeli Nõmme juhendamisel.

10-11-aastastest poistest esindavad Jõgeva maakonda esikoha saanud Madis Miks ja teiseks tulnud Sten Jõearu. Nemadki on Meeli Nõmme õpilased Põltsamaa ühisgümnaasiumist. 12- aastasi ja vanemaid noormehi, kel häälemurre veel olemata, osales konkursil ainult kolm. Edasipääsu tagasid endale esikoha saanud Põltsamaa ühisgümnaasiumi noormees Siim Miljand (juhendaja Meeli Nõmme) ja teiseks tulnud Berthold Perm Jõgeva gümnaasiumist (juhendaja Riina Lind).

Kahes vanemas vanuserühmas oli mõlemas ainult üks esineja, kuid nii Mattias Haamer Põltsamaa ühisgümnaasiumist (juhendaja Meeli Nõmme) kui ka Juko Pappe Mustvee gümnaasiumist (juhendaja Reet Pappe) said tänu heale esinemisele õiguse esindada maakonda Lõuna-Eesti vahevoorus.

Korraldajana tänan kõiki väga tublisid laulpoisse, nende juhendajaid ja žüriiliikmeid, kes aitasid kaasa toreda päeva õnnestumisele, samuti Arturit ja Ivorit, kes päeva oma muusikaliste vahepaladega ilmestasid!

i

SILJA PIIR, Jõgeva ühisgümnaasiumi õpetaja

blog comments powered by Disqus