Poisid laulsid võistu ja osalesid mentorkoolitusel

Nädal tagasi toimus Jõgeva Ühisgümnaasiumis poiste laulupäev, mis koosnes solistide konkursist ja poistekooride dirigentide mentorkoolitusest.

Eesti Meestelaulu Seltsi poiste-solistide konkursi Jõgevamaa eelvoorus võrdles oma võimeid 29 lauljat vanuses 4-17 aastat. Osales 14 juhendaja õpilasi 12 koolist ja lasteaiast. Lasteaedadest olid esindatud Jõgeva Karikakar (Merike Siirak) ja Rohutirts (Ülle Hansen) ning Põltsamaa Mari (Tiia Kaeramaa ja Sinne Saar). Koolidest oli tublisid lauljaid Jõgeva Gümnaasiumist (Riina Lind), Jõgeva Ühisgümnaasiumist (Karin Luik), Põltsamaa Ühisgümnaasiumist (Meeli Nõmme, Lilio Võsu ja Hille Martin), Laiuse  Põhikoolist (Silvi Tanilov), A. Haava nimelisest Pala Koolist (Katrin Puusepp), C. R. Jakobsoni nim Torma Põhikoolist (Mare Talve), Siimusti Lasteaed-Algkoolist (Ingrid Orgulas), Kuremaa Lasteaed-Algkoolist (Maire Baida) ja Jõgeva Muusikakoolist (Ingrid Orgulas).

Lauljaid hindas kolmeliikmeline žürii koosseisus Indrek Vijard, Margus Kask ja Merle Nisu. Nende otsusel esindavad 17. märtsil Põlvas toimuval üleriigilisel konkursil Jõgevamaad kuni 7-aastastest solistidest Joosep Katt (juh Ingrid Orgulas), Oskar Säärits (Merike Siirak) ja Mattias Padar (Ülle Hansen), 8-9-aastastest Madis Miks (Lilio Võsu), Karl Miller (Meeli Nõmme) ja Aron Alandi (Silvi Tanilov), 10-11-aastastest Siim Miljand (Meeli Nõmme) ja Berthold Perm (Riina Lind) ning 12-aastastest ja vanematest (kuni häälemurdeni) Mattias Haamer (Meeli Nõmme) ja Annar Õim (Karin Luik). 17-20-aastaste solistide au kaitseb Fredi Pärs Põltsamaalt (Hille Martin).

Laulupäeva teise poolde jäid edasi laulma poistekooride liikmed Jõgeva Gümnaasiumist, Jõgeva Ühisgümnaasiumist ja Torma vallast, sest algas mentorkoolitus dirigent Indrek Vijardi juhendamisel. Harjutati suvel XI noorte laulu- ja tantsupeol esitamisele tulevaid laule. Kohal oli 45 laulupoissi. Päev oli töine ja väsitav, ent poisid töötasid nurisemata lõpuni.

Tänan kõiki osalejaid, juhendajaid ja žüriiliikmeid! Eriline tänu Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidule ja Jõgeva maavalitsusele, kes laulupäeva läbiviimist toetasid, ning maakonna rahvakultuurispetsialistile Pille Tutile, kel jätkus meeneid nii osalevatele poistele kui ka juhendajatele.

Kohtumiseni järgmisel laulupäeval!

i

SILJA PIIR, laulupäeva korraldaja

blog comments powered by Disqus