Poisid kutsutakse püssi alla

30. juunil algas kutsealuste armeesse kutsumine. Jõgevamaalt alustas eile kohustuslikku ajateenistust veerandsada, täna aga paarkümmend noormeest.

Eile lähetati Jõgevalt bussitäis noori ja terveid mehi aega teenima Kuperjanovi pataljoni, täna võtab Jõgevamaa noormehi vastu Viru üksik-jalaväepataljon. “Jõgevamaa noormehed on meil oma tublidusega ikka silma paistnud, nad räägivad eesti keelt ja enamikus keskharidusega. Tänagi vaatan, et siinsed noormehed on kõik triksis-traksis ja pole ärasaatmispeoga liialdanud. Siin pole tunda ka alkoholilõhna, mida mõnel pool mujal on paraku olnud. Selleski suhtes jätavad Jõgevamaa noored positiivse mulje,” rääkis kaitseväekohustuslaste arvestuse Tartu osakonna juhataja Merle Peedoson eile Vooremaale.

Jõgevalt läksid noorsõdurileiba maitsma ka sõbrad Allar Koppel Palalt ja Talis Pärn Torma vallast Võtikverest. “Ajateenistusse tuleb minna, ja mida varem, seda varem saab koju tagasi. Alguses, noorteajal võib sõjaväes küll raske ja harjumatu olla, kuid pole hullu, saame hakkama,” arvasid noormehed. Allari vanem vend Veigo on samuti Kuperjanovi pataljonis aega teeninud, nüüd on ta aga juba seitse aastat elukutseline sõjaväelane ja käinud missioonidel Iraagis ja Kosovos. “Tänu vennale olen ma sõjaväe-eluga ehk teoreetiliselt kursis. Eks pärast ajateenistust näeb, võib-olla hakkab  sõjaväelase elukutse minulegi meeldima.”

Tänavu kutsutakse noormehi ajateenistusse kolmel korral, järgmine tuleb oktoobris. Kaitseressursside ameti teatel oodatakse seekord aega teenima 1091 kutsealust. Jaanuaris asus ajateenistuskohustust täitma 323 noort, aasta lõpuks peaks noorsõdurite arv küündima 2512-ni. Mullu lähetati ajateenistusse 2648 noort. 

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus