Põhjust uhkust tunda

Läinud nädalavahetus kulges taaskord tunnustamise tähe all, nagu aasta lõpus tavaks kipub olema. Sedakorda tunnustas Eestimaa spordiliit Jõud aasta tegija tiitliga meie oma Jõgeva Kabeklubi eestvedajat Ülar Poomi. Tema panuseid ei pea kaugelt otsima, sügise hakul toimunud kabe EM Kuremaal on tema tegevuse suurim saavutus. Ka hulga teisi võistlusi on just Poomi magamata ööde, suure töö ja nähtud vaeva tulemus. Ning järgmisel aastal jälle.
Jõgeva Kabeklubi ja Ülar Poom on kandnud väikese Jõgeva ja veel pisema Kuremaa suurele kaardile, tehes Jõgevast Eesti tugevaima kabekeskuse. Kuremaa loss, tore lossipere ja ettevõtjad, kes oma õla alla panevad, on need, kelle pärast ikka ja jälle tagasi tullakse.
Kuid teisedki maakonna inimesed said Jõudi üritusel ära märgitud. Aasta noortetreener Arno Uutma panus on meie kabetüdrukute Merilii ja Triinu edu taga. Aasta kohaliku spordielu edendaja Janek Romanovitš on aga see, kes panustab saalihokinaiskonna tegevusse. Ning muidugi ei saa üle ega ümber Vooremaa poolmaratonist, mille ilusad vaated, mitmekülgne rada ja suur osavõtjate arv näitab, et Jõgevamaal on, mida pakkuda.
Selleks, et jõud ei raugeks ja tahe ei väheneks, tulebki oma inimestele aina rohkem kaasa elada, nõu ja jõuga abiks olla. Jõgevamaad võib julgelt spordiinimeste meelispaigaks nimetada, sest poleks ala, mida siin harrastada ei saaks. Tuleb vaid julge pealehakkamisega tulla ja teha. Siis on kõik uksed avatud.

blog comments powered by Disqus