Põhiturniiri võit kindlustatud

Tähe esindusmeeskonna selle mängu parimaks tunnistatud Lauri Hõim lõi laupäeval kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Teine värav oli Hõimule tema meistriliigakarjääri sajas värav, sööt aga viiekümnes resultatiivne. See andiski kokku 150 resultatiivsuspunkti.

?Ega kõik väravad ja söödud mänguhoos meelde jää. Kui ühel hetkel aga suurem arv resultatiivsuspunkte arvele kogunenud, innustab saavutatu sind edaspidi veelgi rohkem pingutama,? ütles Lauri Hõim, kes mängib SK Tähe koosseisus saalihokit alates 1998. aastast ja on neljandat aastat esindusmeeskonna kapten. Varem on Tähe esindusmeeskonna mängijatest 150 resulatiivuspunktini jõudnud Margus Guss.

Kommenteerides kohtumist Automaailmaga ütles Lauri Hõim:

?Asjaolu, et lasksime vastastel viis väravat lüüa, sunnib meid olema enesekriitilised. Küllap kippusid mõnedki mängijad seekordset vastast alahindama, mida ei tohi aga lubada ühegi rivaali puhul.?

Esimeses kolmandikus oli Tähe Automaailmast üle 6:3, teises 5:0 ja kolmandas jäi vastastele 1:2 alla.

?Kolmandas kolmandikus lõi ilmselt välja liigne rahulolutunne suure eduseisuga,? ütles Tähe esindusmeeskonna mängiv treener Marko Saksing. Kedagi teist peale Lauri Hõimu ta laupäevase mängu eest esile tõstma ei kiirustanud.

?Kui kevadel kulla kätte saame, küll siis kiidame,? ütles Saksing.

Tähe esindusmeeskond on sel hooajal tõesti kindlalt kullakursil püsinud: kuigi meistriliiga põhiturniiril on kolm mängu veel pidamata, on Tähe 27 punktiga teistele juba püüdmatu. Teisel ja kolmandal kohal olijatel ? TTÜl ja Sakul ? on vastavalt 21 ja 19 punkti. Märtsi alguses lõppevale põhiturniirile järgnevad aga veel play-off?id. Tähe mehed veerandfinaalis mängima ei pea, vaid pääsevad otseteed poolfinaali. Kes neile seal vastaseks saab, selgub veerandfinaalmängudes.

Eesti meistriliiga põhiturniiri järgmise mängu mängib Tähe teisipäeval, 19. veebruaril kell 19.30 Virtuses. Vastaseks on Jäneda. Eesti meistrid saalihokis selguvad aprillis.

Kui Eesti meistriliigas on Tähele võit tavaliselt vaid vormistamise küsimus, siis Läti meistriliigas, kus nad esimest hooaega kaasa teevad, tuleb neil veel kõvasti pingutada, et põhiturniiri tabeli punase laterna rollist välja pääseda. Reedel sõidavadki meie saalihokimehed Liepajasse, et mängida Läti liiga järjekordne mäng FK Kur?i vastu. Mäng on küll alles laupäeval, ent kui samal päeval sõita, tuleks teele asuda juba viie-kuue paiku hommikul. Ja siis oleksid mehed platsil unisevõitu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus