Põhikooli direktor on endiselt ametisse kinnitamata

 

Esmaspäeval linnavalitsuse istungil kavas olnud Taisto Liivandi Jõgeva põhikooli direktoriks kinnitamine kukkus läbi, sest kaks linnavalitsuse liiget neljast olid otsusele vastu. Ametissekinnitamiseks läheb aga tarvis vähemalt kolme poolthäält.

Põhikooli direktor peaks olema ametisse kinnitatud 2013. aasta 1. jaanuarist,  praeguseks on aga see protseduur veninud juba poolde detsembrisse. Sel esmaspäeval oli linnavalitsuse istungil kavas komisjoni valitud kandidaadi Taisto Liivandi direktoriks nimetamine, kuid otsus ei saanud enamuse poolthääli.

Põhikooli direktori valimise komisjoni esimees ja abilinnapea Mihkel Kübar teatas, et ametisse nimetamine lükati järgmiseks linnavalitsuse istungini edasi. “Vastuhääled olid tingitud juriidilistest nüanssidest, mis puudutasid komisjoni tehtud otsust,” selgitas abilinnapea ning lisas, et komisjon jääb oma otsusele kindlaks.

“Direktori valimise saaga on juba niivõrd pikaks veninud, et tema ametisse kinnitamise edasilükkamine ei tee linnavalitsusele au,” nentis lisas Mihkel Kübar. Tema sõnul on koolijuhi valimisest saanud surnud ring  ning hetkel ei oska keegi öelda, millal kõik lõplikult otsustatud saab.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus