Põhiklots ? mis mõttes nagu?

Laagrist osa võtma oodati igast koolist kolme õpilast, kes huvituksid ajakirjandusest ja eneseteostusest sellel alal. Igal aastal antakse välja ka laagrileht, kuhu valitakse parimad lood, mis laagris valminud.

Värske laagrileht nimega Põhiklots sisaldab lugusid pealkirjadega “Armukolmnurk meedialaagris?, “Kuhu kadus Taavi??, “Nunnud inka õpsid?. Seega kokkuvõttes suhteliselt “kollane? kirjandus. Aga eks intriigid, suhted ja isikulähedased lood ongi noortele põnevad lugeda ja neid on ka endal lõbus kirjutada.

Pullerits ja Juku-Kalle

Iga päev laagris andis juurde hulgaliselt uusi teadmisi. Lisaks põhiloengutele oli võimalus valida ka kaks lisaloengut oma huvidest lähtuvalt. Kõik, mis puudutab toimetamist ehk kuidas “sitast saia” teha, kuidas panna loole huvitavat pealkirja jms.

Ise külastasin loengut Euroopa ajakirjandusest ja kommunikatsioonist, kus sai ülevaate kõigi selle piirkonna riikide suurematest raadiojaamadest, ajalehtedest ja telekanalitest. Igas laagris on alati ka kuulsad külalised, kelleks seekord osutusid Priit Pullerits ja Juku-Kalle Raid.

Nagu laagrile kohane, ei puudunud ka meelelahutuslik osa. Õhtune programm kestis hilisööni. Mängiti lõbusaid seltskonnamänge (näit. “Reisile sinuga? ja “Tähed muusikas?), saadi omavahel tuttavaks ja arutleti mitmetel teemadel suisa hommikusöögini.

Noored ajakirjanikud olid jaotatud gruppidesse, millest igaüks pidi koostama ja esitama näidendi korraldajate poolt ette antud absurdsel teemal. Kõik etendused olid äärmiselt vaimukad. Lisaks tuli igal grupil ka endi seast välja valitud inimene “totaalselt muuta?.

Uued tutvused

Järjekorras 8. meedialaager rikastas meid suure hulga uute oskuste ning mis kõige põnevam ? uute tutvustega. Pilte vaadata ja laagrilehte lugeda saab aadressil http://www.meediaklubi.ee/, kuhu tulevikus laekub ka info uue laagri kohta, kus soovitan osaleda juba kõigi nende toredate inimeste pärast, kes seal tegutsevad. Samuti on võimalik osa võtta NMK poolt korraldatavast iga-aastasest koolilehtede ja -raadiote võistlusest.

REELIKA KOKLA,
Jõgeva Gümnaasiumi 11b klass

blog comments powered by Disqus