Poed loodavad jõuluajal oma käivet mitmekordistada

 

Jõulude ja aastavahetuse eelne aeg paneb enamiku inimesi sundolukorda. Nimelt on sel ajal tarvis pisut rohkem ja paremini süüa ning lähedastele kinke muretseda, mis omakorda on vesi kaupluste veskitele.

Maxima avalike suhete juhi Erkki Erilaiu sõnul tõuseb nende kaupluste käive detsembris ikka tublisti. Tänavu loodetakse aasta viimase kuu käivet neljandiku võrra suurendada. “Nagu ka meie hiljutine tarbijauuring näitab, on inimesed nendel jõuludel küll tarbimises mõnevõrra ettevaatlikumad, kuid siiski ollakse valmis kulutama sama palju kui mullu,” kinnitas Erilaid.

Jõuluajal on Maxima sortimendis tehtud ka mõningaid muudatusi, nimelt on siis müügil rohkem mänguasju kui kosmeetikat. Veel on võimalik sealt osta ka kuuseehteid ja muid jõuludekoratsioone, mida aastaringselt neis poodides ei müüda. Sel nädalal on Maxima kauplustes müügil üle saja soodushinnaga toote, mille hulgas ka maiustused ning alkohol. Erilaiu sõnul on Maxima kauplus populaarne nii jõulude kui ka muul ajal just oma sooduskampaaniate ja omapärase sortimendi poolest.

Ostuõhtuks uued tooted

Jõgeva Majandusühistu kaubandusjuht Endla Raud ütles Vooremaale, et enne pühi on rõhk pandud jõulutoitudele. “Müüme uusi tooteid AS Perelt, Rakverelt, Valga Lihatööstuselt ning Eesti Pagarilt,” sõnas Raud.  Tema sõnul on senimaani JMÜ poodidest ostetud piparkooke, süldimaterjali, küünlaid ning odavamaid jõulukaupu.

Eelmise nädala neljapäeval oli Jõgeva Kaubahallis ostuõhtu, kus Kaubahalli teisel korrusel olid kõik tooted 15 protsenti odavamad ning toidukaupade osakonnas leidus samuti mitmeid hinnaüllatusi. Selleks õhtuks oli varutud hulgaliselt uusi tooteid, millest paljud ka uue omaniku leidsid. Neljapäeval kella 18.00-21.00 oli kaubahallis meeletu tunglemine ning kassasabad looklesid nagu õndsal nõukogudeajal. Inimesed ei pidanud paljuks soodsa hinnaga kauba saamiseks pikas järjekorras seisma. Ka laste peale oli mõeldud. Kaupluses liikusid ringi jõuluvana ja päkapikk, kes lastele kena luuletuse või laulujupi eest kommi jagasid. Kaubandusjuhi sõnul loodetakse ostuõhtuga poe käivet kolmekordistada.

Septembris avatud Entre kaupluse juhataja Toivo Saar rääkis, et ka nende poel läheb jõulude ajal hästi. Samal ajal, kui näiteks Klick peab poe sulgema, ei saa Entre Jõgeva kauplus käibe üle kurta. “Siiski vaatavad inimesed sel aastal rohkem hindu ja piiravad oma oste,” tõdes poe juhataja ja lisas, et nende poe eeliseks on paindlik Liisi järelmaks.

Laen “aitab” hädast välja

Praegune majandusolukord ja koondamislaine on teinud inimeste rahakottides teatavad korrektuurid ning selleks, et jõulud tavapärases rütmis korraliku kõhutäie ja kinkidega ära pidada, võetakse kergekäeliselt SMS-laenu, mida rahvapäraselt ka pätilaenuks kutsutakse.

SMS Laen AS-i müügijuhi Mihkel Vabriti sõnul on laenude väljastamise arv jõulukuul püsinud suhteliselt stabiilsena. Siiski on ka märgata väikest laenamise tõusu, mis on tingitud detsembris pakutavatest madalatest laenuintressidest. “Näiteks jõulude eel võetud 3000-kroonine laen läheb laenajale kuu aja pärast maksma 3600 krooni,” sõnas Vabrit. “Nagu ka muul ajal, soovitavad SMS Laen AS-i laenuhaldurid klientidel ka jõuluperioodil kindlasti enne laenu võtmist hoolikalt oma otsust kaaluda. Turuliidrina pakume klientidele võimalust saada meie asjatundjatelt ööpäevaringset nõustamist, sest ühtegi laenuotsust ei tohi teha kergekäeliselt,” kinnitas SMS Laen AS-i müügijuht.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus