Plink Plonk – muusikapiknik

Üritus kestab terve päeva ning vaadata-kuulata saab kollektiive, esinejaid ja helikunstnikke kuuest riigist. Kohale tuleb Rootsi bänd The Concretes, soomlaste Red Carpet, Moskvast lendab Moj Rakety, Lätist Mona De Bo ja  Leedust DJ Pablik. Kõige rohkem on esinejaid Eestist: Shelton San, Sitimaan, Mooses, Under Marié, Eliit, Galaktlan, Stereo Chemistry ja Aides.

Tegemist on sõltumatu muusika festivaliga, mis kutsub kohale põnevaid esinejaid välismaalt, tunnustatuid kodumaalt ning pakub lava ka uutele tulijatele. Esimesel aastal anti see võimalus Slide-Fifty’le, teisel Tartu Popi ja Roki Instituudile ja nüüd astub nende jälgedes Stereo Chemistry.

Plink Plonki kõneisiku Tristan Priimägi sõnul on festivali olemus jäänud samaks. “Põhimõtteliselt on suund sama. Oleme väga ökosõbralikud. Üritame jääda kommertsivabaks nii palju kõik võimalik,” ütles Priimägi.

“Minu jaoks on kõige toredamaks uudiseks see, et esimest korda esineb Plink Plonkil MTV bänd. The Concretes on muidu ka päris kuulus, ” ütles Tristan Priimägi.

Plink Plonki ametlik afterparty toimub peale festivaliprogrammi lõppemist Tartu klubis “Kellele ei meeldiks Johnny Depp?”. Plaate mängivad Plink Plonki DJ’d.  Üheks plaadikeerutajaks on Mart Niineste, kes kirjutab muusikat, on  mänginud mitmes bändis (Migreen, Les Diamants jne). Viimasel ajal on ta tegev ka muusikaajakirjanikuna Eesti Päevalehes.

“Plink Plonk – annad sõrme, võtab käe!”, ütles Niineste. Tema jaoks on see juba kolmas murufestival, millest ta osa võtab. “Minu jaoks on see väga oluline üritus. Seal kohtub alati põnevate inimestega. Bändid, muusikakirjutajad ja -armastajad veedavad koos sõltumatu muusika päeva. Ma arvan, et kõigil tasub sinna tulla,” ütles Niineste.

Berit-Bärbel Rebane

blog comments powered by Disqus