Plastpakendis valmistoitude sari konkureerib kauplusekettide köökidega

Käesoleva aasta algusest tõi Felix turule Eesti köögi sarja plastpakendis. Felix on üritanud laiendada valmistoitude sarja, kuid seni pole projekt ülemäära edukaks osutunud.

“Kogu valmistoidu tarbimine on praegu majanduslanguse tõttu vähenenud. Inimesed teevad majanduslikel kaalutlustel toitu kodus rohkem kui varem,“ rääkis Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orav.

Tema sõnul on tugevasti kannatanud just plastpakendisse pandud valmistoit. “Pole saladus, et oma karbitoitudega konkureerime kaubanduskettide köökidega, seda on meile ka väga selgelt öeldud. Meile ei anta korralikke väljapanekukohti, sageli ei võeta isegi sortimenti müüki, sest oleme astunud neile tõsiselt kannale ja neil pole huvi meie tooteid müüa,“ märkis Orav.

Purgitooted on tema sõnul teine teema, kuid ka selles tooterühmas on olnud langus. Klaaspakendist Põltsamaa Felix loobuda ei kavatse, sest klaas on kõige parem pakend mitmete omaduste poolest. Klaas kaitseb kõige paremini toitu, samas inimene näeb, mida ta ostab. Samuti on klaas lihtsalt ümber töödeldav.

Pakendina on klaas aga küllalt raske ja tema transport kallis. See sunnib Felixit mõtlema ka alternatiivse pakendi peale.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus