Pisisaares toimus tantsulaager

Pisisaares toimus neljapäevane tantsulaager, milles osalesid õpilased Põltsamaa uue valla piiridest, lisaks Kolga-Jaanist ja Leielt, ühtekokku sada 7‒18aastast noort tantsuhuvilist.

Tegevus toimus Pisisaare koolimaja ümbruses, koolis ja spordikeskuses. Tantsutreenerid, keda oli ühtekokku viis inimest, tulid lisaks kohapealsetele Tartust ja Pärnust, igaühel oma stiil ja tantsud. Lisaks käisid kahel päeval kohal kaks töötoatreenerit, kes õpetasid breiktantsu ja idamaist tantsu.

Idee algataja ja laagri kava kokkupanija Maia Lepiste rääkis, et lisaks tantsimisele tegeleti vahelduseks ka erinevate mängudega, millest laagriliste lemmikmänguks kujunes fotojaht. „Esimesel laagripäeval jõudsime Pajusis ujumaski käia,“ ütles Maia. Laagri simmaniõhtul tegid tantsumuusikat pärimusmuusikud Türilt.

„Tegemist on noorsootöö koostööprojektiga, mis kirjutati toona veel ühinemata viie valla ja Kolga-Jaani valla koostöös. Kui vallad ühinesid, tegelesid projektiga edasi Põltsamaa ja Viljandi vald. Selle projekti raames toimub mitmeid erinevaid tegevusi, mille üheks osaks ongi tantsulaager. Projekt kestab aasta lõpuni,“ selgitas Annika Kallasmaa, kes tegeles laagri rahalise poole ja lepingute sõlmimisega.„Raha eraldati Euroopa sotsiaalfondist, koostöö toimub Haridus- ja Teadusministeeriumiga ja elluviijaks on Eesti Noorsootöökeskus, kellega meil on lepingud sõlmitud.“

Pisisaare tantsulaagri finaaliks sai Põltsamaa lossipäeva raames toimunud esinemine, mis hõlmas endas seitset erinevat tantsukava ja ühist finaaltantsu, mil laval viibisid ka kõik treenerid ja kasvatajad. Lõppkontserti käisid vaatamas kõikide tantsulaagris osalenud õpilaste vanemad.

ÜLLE LÄTTE

blog comments powered by Disqus