Pisisaares mängisid poisid jalgpalli

Pisisaare spordikeskuses toimus Rimi jalgpalli osavusfestival, kui Jõgevamaa koolid panid ennast proovile jalgpallielementidega teatevõistlustes. Esikohad läksid Lustivere põhikoolile ja Põltsamaa ühisgümnaasiumile. Kokku osales seitse kooli 52 noore mängijaga.


Võistkonnad võistlesid palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Nooremas vanuserühmas, 1.–3. klasside arvestuses, osales kaks kooli ning head minekut näitas Lustivere põhikool, teenides üheksa punkti. Nende järel kogus Aidu lasteaed-algkool kolm punkti.
4.–5. klasside seas teenis enim punkte Põltsamaa ühisgümnaasium (21 punkti). Koos nendega tagas pääsu finaalvõistlusele Lustivere põhikool (11). Kolmandale kohale tuli Siimusti lasteaed-algkool (11), järgnesid Esku-Kamari kool (9), Pisisaare algkool (8) ja Adavere põhikool (7).
4.–5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, toimub 2. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. 1.–3. klasside võistlused lõppevad maakondlike võistlustena, vabariiklikku finaalvõistlust ei toimu.
Maakondlikest etappidest ootab järgmisena ees Valgamaa osavusfestival, mis peetakse reedel. Veebruaris toimuvad festivalid veel Ida-Virumaal ja Hiiumaal. Märtsis on kavas festivalid Rapla-, Pärnu-, Lääne-, Harju- ja Viljandimaal ning Tallinnas. Kinnitamata on veel Tartumaa etapi toimumisaeg ning võimalusel lisanduvad festivalid Põlva- ja Võrumaal.
Jalgpalli osavusfestivale aitavad Eesti jalgpalli liidul koostööpartneritena korraldada Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors ja Eesti koolispordi liit.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus