Pisisaares jagati liiklusalast õpet täiskasvanutele

Kolmapäeval sai Pajusi valla Pisisaare algkoolis teoks liiklusalane koolitus täiskasvanutele. Koolituse korraldamiseks kirjutas projekti Lõuna Teedekeskusele kooli huvijuht Kristel Orav.

iii

Koolituse viisid läbi Tartu OÜ Selge Autokooli juhataja ja õppesõiduinstruktor. Räägiti jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumisest ja rollist liikluses. Eraldi oli juttu mopeedide osalemisest liikluses, samuti oli juttu helkuri tähtsusest ja  kasutamisest.

Et tegemist oli täiskasvanutele mõeldud koolitusega, jagati nõuandeid ka selle kohta, kuidas valmistada lapsi ette liikluses iseseisvalt hakkamasaamiseks  ja kuidas neile nõu anda.  Pisisaares  on varem küll liiklusalast koolitust läbi viidud, kuid seda on teinud teine autokool, tänu sellele said koolitusel osalejad nüüd  näha teistsuguseid slaidiprogrammide ja videofilme.

Koolitajatel oli kaasas ka turvastend, mis kujutab endast kaldteed. Turvavööga istmele  kinnitatud inimene liigub seal seitsmekilomeetrise tunnikiirusega, põrkub seinaga ja kogeb saadud löögi tugevust.

Koolitusel osales 15 lapsevanemat ja pedagoogi. Kristel Orav sooviks, et lapsevanemad koolitustest aktiivsemalt osa võtaksid, tavaliselt osalevad üritustel ikka enam-vähem ühed ja samad inimesed.  Liiklusalase koolitusprojekti raames korraldatakse ka laste õppereis Põlvamaal asuvasse maanteemuuseumi.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus