Pisisaares ja Aidus tegutsesid lastelaagrid

Nii ühe kui teise kooli juures võttis laagri tegevusest osa ka neid omakandi lapsi, kes selles koolis ei õpi. Pisisaare koolis koos käinud laste tegemisi suunasid augustikuises laagris Marge Tiku ja Aale Lavrikov. Juunikuus olid aga kasvatajatena ametis Ülle Lodi ja Evi Soodla ning siis korraldati lastele ka ekskursioon nagu varasematelgi aastatel.

Augustikuu kahte nädalasse mahtus Pisisaare lastel nii tööd kui ka lõbu. Rohkesti tehti mitmesugust käsitööd ning joonistati. Tehtud töödest sai välja ka näitus. Marge Tiku juhatusel õpiti ära mõned tantsudki. Põhjust rõõmu tunda oli ka ühiselt tehtud tööst, sest õuest sai hulga puid kuuri varju alla veetud.

Aidu lapsed rohisid hommikupoolikuti lillepeenraid ning tegid mänguasju ja spordivahendeid korda. Järgnesid mitmesugused mängud, võistlused jms. Kui kevadised laagripäevad lõppesid ekskursiooniga Taevaskotta, siis sügisene laager lõpetati lähema väljasõiduga Põltsamaale Vali Uudiste toimetusesse, päästeametisse ja muuseumi, mis kõigile lastele väga meeldis. Lastega tegelesid kaks noort kasvatajat Annika Kuldmaa ja Kaire Kivisikk.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus