Pisisaare algkool saab mänguväljaku

Pajusi vallavanema Reet Alevi sõnul on Pisisaare külas ja selle ümbruses võrdlemisi palju lasteaiaealisi lapsi, seetõttu tekkis vajadus kohalikus algkoolis asuvad mängurühma ruumid kaasajastada.

“Konkursil parima pakkumise teinud Tartu firma Klivex-ML OÜ alustas suvevaheajal ümberehitustöid ja nii valmisid suuremad ja avaramad ruumid mängimiseks, õppimiseks ja magamiseks,” märkis abivallavanem Karmo Eesmäe.

“Varem olid mängurühmas põhiliselt 6-7-aastased lapsed. Käesolevast õppeaastast hakkab seal aga päevaseid tunde veetma liitrühm, mis koosneb 3-7- aastastest. Nende päralt on nüüd värvikirevad ja igati lastepärased ruumid, ” lisas Reet Alev.

Mängurühma ruumide renoveerimiseks kulutati 180 000 krooni riigi raha ning ülejäänud summa eraldati Pajusi valla eelarvest.

"Pajusi vallal on kavas Pisisaare algkool järk-järgult lasteaed-algkooliks ümber kujundada,” rääkis vallavanem Reet Alev tulevikuplaanidest.

Et Pisisaare algkoolis hakkab käima rohkem lasteaialapsi, rajati tänavu suvel koolimaja õuele ka mänguväljak. Mängutornid, liurennid ja vedrukiiged on juba kohal, lähiajal tuuakse ka mänguauto ja mängumaja. Nende paigaldamistega tegeleb Tallinna aktsiaselts Arnold, mullatöid teeb ja väljaku ümber aia ehitab osaühing Põltsamaa Greid.

Pisisaare algkooli mänguväljaku ehitamiseks saadi raha Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse hasartmängumaksust regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus