Pilte kaunitest koolidest

Kauni kooli projektiga on suudetud haarata nii kogu kooliperet kui ka lapsevanemaid, omavalitsusi, vilistlasi jt. Ka maavalitsus on andnud oma panuse – möödunud kooliaasta esimesel päeval istutati kõikide koolide juurde tammed, tänavu aga mägimännid.

Mitmed koolid suutsid taas üllatada millegi uue ja huvitavaga. Kõige olulisem on vahest see, et lapsed võivad igal hommikul kooli tulla rõõmuga. Kasvõi juba seepärast, et mõndagi on tehtud ühisel nõul ja jõul.

Eesti kaunima kooli konkursile otsustati sedakorda esitada Laiuse kool, kus oma kooli tunnet võis ehk kõige selgemalt tajuda. Esimesel koolipäeval avati kooli lipuväljak, tehtud, teoksil ja plaanis on veel üht kui teist.

Väike Kuremaa Lasteaed-Algkool üllatas tänavu mitmeti. Kõik mõjus kuidagi eriti soojalt ja koduselt. Lasteaias ja koolis kokku on vaid 37 last, kes võivad rõõmu tunda omaette sisehoovis mõnusast olemisest ja mängimisest. Möödunud aastal valminud kaunile hooviklassile lisaks on tänavu rajatud kõnniteed, istutatud puid ja lilli. Hoovi piirab endise traatvõrgu asemel puidust aed. Huvitav on endistest prahi- ja mullahunnikutest moodustatud kõrvitsamägi, mis talvel muudetakse liumäeks.

Aga midagi head ja omapärast oli kõikidel näidata. Loodetavasti ei tule headest ideedest puudu edaspidigi. Juuresolevatele piltidele mahtus vaid õige väike osa nähtust.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus