Pillimeeste peol aina nooremad esinejad

Möödunud laupäeval Pala kultuurimajas peetud VIII Pillimeeste peol esines vanema ja keskmise põlvkonna rahvamuusikute kõrval ka mitmeid noori. Publikul oli esimest korda võimalus kaasa laulda.

Pillimeeste peol kõlasid esimesena saksofonipalad Tartu Kivilinna Gümnaasiumi kaheksanda klassi õpilase Kevin Müürsepa esituses. “Esinen sellel peol viies või kuues kord. Püüan iga kord midagi uut mängida. Tänavu olid selleks meloodiad samba-, marsi- ja valsirütmis,” ütles muusikakoolis õppiv noormees, kelle vanavanemate kodupaik on Pala vallas Sassukveres. Au avaesineja olla sai Kevin põhjusel, et ta pidi jõudma Tartusse hansapäevade tantsuõhtule orkestrisse mängima.

Noorematest pillimeestest olid esimest korda mängimas ka Palalt võrsunud Üllar Tross nii lõõtspilli kui ka akordioniga ning  Kalev Pallon Lääne -Virumaalt Viitnalt. Samas maakonnas Vinni vallas Roelas elav harrastusakordionist Peeter Põllu on osalenud kõigil  Pillimeeste pidudel. “Ühesuguste hobidega inimestel on siin hea  kokku saada ning avalikkuse ees esinemise võimalust nautida. Ikka natuke pabistan ka, sest soovin endast anda parima. Enne lavale minekut tekib aga alati tunne, et olnuks vaja rohkem harjutada,” rääkis ta. “Pillimeeste peole ei saa mitte kuidagi tulemata jätta. Siinses seltskonnas tunned end mõnusasti, ammutad energiat ja unustad mitmed muredki,” ütles

Eha Uusen Pala vallast Nõva külast.

“Kiitus korraldaja Eha Veskimetsale. Tal tuli vahva mõte publiku vahetuks kaasamiseks ühislaulmine läbi viia,” ütles akordioni mängiv Maret Rätsep Tartumaalt Alatskivi vallast Kokora külast. Maret mängis ka ühislaulmiseks.  “Tore, et Alatskivilt oli seekordki pillilugusid esitamas ka Aleks Kanistik, kel hoolimata tervise vingerpussidest ikka tahtejõudu ja entusiasmi akordionimuusikaga nii endale kui ka teistele rõõmu pakkuda,” ütles Rätsep oma kodukandimehe kohta.

Eha Veskimetsa sõnul esines selle aasta Pillimeeste peol kokku neliteist muusikut. “Pala kultuurimajja oli tulnud rohkesti pealtvaatajaid ja kaasaelajaid. Peo õnnestumisele aitas usinalt kaasa valla kultuurijuht Margit Soieva. Edaspidi on soov neid pidusid läbi viia aga traditsioonilises toimumiskohas Ranna rahvamajas, kus praegu remonti tehakse.

Jätkame kindlasti kümnenda peoni ja ehk kauemgi,” lausus korraldaja.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus